Alphabet Finlandiya’da drone ile teslimat yapacak

Drone teknolojisini mükemmel hale getirmek için 2014 yılından beri çalışan, Google’ın ana şirketi olan Alphabet, Helsinki’de önümüzdeki aydan itibaren yemek siparişlerini Alphabet Wing adı verilen dronları ile teslim edecek.

Alphabet, Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de hizmet verecek bir eve teslimat servisini başlatmak üzere. Alphabet Wing adı verilen bu servisin en önemli özelliği ise, teslimatın dron robotlar aracılığıyla yapılacak olması. Önümüzdeki aydan itibaren Helsinki’de yaşayanların telefonla verdikleri yemek siparişleri, bir drone tarafından kendilerine ulaştırılabilecek.

Alphabet Finlandiya’da dronla teslimat yapacak

Google’ın ana şirketi Alphabet, geçtiğimiz ay test sürüşlerini Avurstralya’da yapmaya başlamış ve başkent Canberra’daki firmalarla yaptığı farklı iş birlikleri vasıtasıyla servisini geliştirmişti. Şirket geçtiğimiz günlerde beklenen izni alarak Helsinki’de servise başlama çalışmalarına girişmişti.

Aslen geçtiğimiz Aralık ayında duyurulmuş olan Helsinki programı ve şirket de şehirlilerle yaptığı atölye çalışmalarıyla servisi en iyi şekilde yapmanın yollarını arıyordu. Ayrıca drone teknolojisi şehrin kuzeyindeki soğuk havasına uyumlu hale getirilecek şekilde testten geçirildi.

Her bir uçuşta 20 km yol kat edebilen ve 1,5 kiloya kadar ağırlık taşıyabilen dronelar servise ilk olarak Helsinki’nin en kalabalık bölgesi olan Vuosaari’da başlayacak.

Ayrıca şirketin yakın zamanda ABD’den de izin aldığı ve yakın gelecekte orada da servise başlamayı planladığı gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri