Elon Musk pedofili iftirasından mahkemede

Elon Musk pedofili ile suçladığı İngiliz dalgıçtan özür dilemesine rağmen, açılan davaya yapılan itirazı mahkeme reddetti.

Elon Musk pedofili ile suçladığı İngiliz dalgıç Vernon Unsworth’a hakaret ettiği gerekçesiyle açılan davaya yapılan itiraz mahkemece reddedildi.

Elon Musk davalık olmaktan kurtulamadı

Geçtiğimiz yaz Tayland’da bir mağarada sıkışıp kalan çocukları kurtarma operasyonu sırasında Elon Musk, İngiliz dalgıç Vernon Unsworth’a ‘pedofili’ yakıştırmasıyla gündeme gelmişti. Uzun bir süre ikili arasında Twitter’da başlayan sözlü atışmalara Elon Musk’ın özür dilemesiyle son bulmuştu.  Ancak İngiliz dalgıç konuyu mahkemeye taşıdı ve Los Angeles’taki federal mahkemede Elon Musk’ın yargılama süreci başladı. Davaya itiraz eden Musk’ın bu itirazı mahkeme tarafından reddedildi. Mahkemenin 22 Ekim 2019 tarihinde gerçekleşeceğini açıklandı.

Mağarada kurtarılma çalışmaları sırasında Elon Musk, Twitter üzrinden ‘’Ne var biliyor musun, gösterilen videodan rahatsız olmadım. O denizaltı ya da podlardan birinin, 5. mağaraya kadar sorunsuz şekilde gitmesini sağlayacağız. Üzgünüm “pedo” herif, gerçekten bunu istedin.’’ gibi sert bir açıklama yaparak Unsworth’u pedofili olmakla suçlamıştı. Yaşanan bu olay üzerine açılan hakaret davasında  Unsworth, Musk’tan 75 bin dolardan fazla tazminat talebinde bulunmasının yanı sıra Musk’ın başka kişi yada kurumlara aşağılayıcı sözler söylemesini engelleyici bir mahkeme kararını da talep ediyor.

Elon Musk söylemleri ile dikkat çekiyor

Twitter’da yaptığı sansasyonel açıklamalar ve kişilere karşı yönelttiği kötü ve aşağılayıcı söylemleri ile dikkat çeken Musk, geçtiğmiz dönemlerde Twitter’dan attığı mesajlarla yatırımcıları yanlış yönlendirmesi gerekçe gösterilerek 40 milyon dolarlık bir tazminat ödemek zorunda kalmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri