26 February, 2021
Amerikan Mutfak ve Dekorasyonu

Amerikan Mutfak ve Dekorasyonu

Amerikan mutfak dekorasyon fikirleri ve bilinmesi gerekenler yazımızda. Birçok insan Amerikan mutfak konusunda dekorasyonların kolay olduğunu düşünse de aslında minimalistlik olduğundan daha zordur.

Amerikan Mutfak Nedir?

Salon ile mutfağın iç içe olduğu mutfak türüdür. Genellikle batı ülkelerinde sıkça karşılaştığımız ama ülkemizde belirli kesimin tercih etmiş olduğu mutfaktır.

Amerikan Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Bir evde mutfak Amerikan tarzında ise salonu ile birlikte uyumlu olması gerekiyor. Çünkü sadece mutfağın dekorasyonu ile ilgilenip salonu boş geçersek göz zevkine aykırı olur. Amerikan mutfak kullanan kişiler genelde hem salonda hem de mutfakta sade ve modern tasarımlar tercih eder. Örneğin, mutfak dolabının rengi ile salonda bulunan sehpa aynı renkte olabilir.

Köşe Takımı ile Yer Tasarrufu

Amerikan mutfak tercih edenler genelde yer tasarrufu yapmak için geleneksek 4’lü koltuk takım yerine köşe takımı tercih ederler. Çünkü 4’lü koltuk takımları yer kapladığından alan daralmaktadır.

İşlevsel Dolapların Kullanılması

Bu mutfak türü tercih edilenlerin çoğu küçük olduğundan hem mutfakta hem de salonda küçük ama işlevseli fazla olan dolaplar daha çok tercih edilmektedir. Kısacası normal evde kullanılan eşyalarında daha minimalist şekilde mutfak ve salon için en uygunu olanı seçmektir.

Amerikan Mutfağının Olumlu ve Olumsuz Yönleri

Sosyallik

Amerikan mutfaklar, diğer mutfaklara göre daha pratik kullanımı vardır. Örneğin, eve gelen misafirlere yapılacak ikramları zaman kaybetmeden hızlı bir şekilde yapılabilir. Hem de mutfağın salonla birleşik olduğundan misafirler ikramlar sırasında yalnız kalmamış olurlar.

Kötü Koku Problemi

Geleneksel mutfaklarda yapılan yemeklerde oluşan kokularda ya balkon kapısını açarak ya da mutfağın kapısını kapatarak diğer odalara gitmesini engellenir ama Amerikan mutfaklarda yapılan yemeklerden gelen kokular hızlı evin tüm yerine ulaşır, bunu önlemek için güçlü bir aspiratör kullanılması gerekiyor.

Düzenli Olunması

Amerikan mutfaklar kullanış ama onunla birlikte daha fazla düzenli olması gerekiyor. Çünkü salonla birleşik olduğundan geleneksel mutfaktaki gibi dağınık mutfağı kapatıp görünmemesini sağlayacak bir olanak yok, o yüzden her zaman hem salon hem de mutfak düzenli ve temiz olması gerekiyor.

Geniş Alanın Fazla Olması

Amerikan mutfaklar bulunan alanda küçük ama işlevi çok olan eşyalarla kullanıldığından ortamın daha geniş olmasını sağlamaktadır.

Tekno Konu

TeknoKonu.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden TeknoKonu.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir