1 March, 2021
Aşkın Ömrü Var Mıdır

Aşkın Ömrü Var Mıdır

Radyasyon çağı denilen bu dönemde aşkın ömrünü de sorgular olduk. Nere de kaldı o güzelim ömürlük aşklar sevgiler? Aşkın ömrü var mıdır? İşte anlık aşklar yaşayan bu çağda bu sorunun cevabını bilenler var mı acaba. Aşkı sevgiye taşıyan o güzelim insanlardan olmayı diliyor insan. Hadi geçmişinize bir dönüp bakın. Kaç kişiye aşık oldunuz? Kaç kişi için aşkınızdan vazgeçtiniz? Aşk mıydı ki bu siz vazgeçebildiniz.

Aşk dediğimiz şey hani ömür boyu bitmeyen, azalmayan, Leyla ile Mecnunu dilden dile taşıyan aşk nasıl biter?  Bu zaman ki gençler herkese aşık oluyor. Onlar yüzünden insanlar aşkın ömrünü azaltıyor. Tabi yaşadıkları aşksa. Ne demiş şair kavuşur isen sevgi, kavuşamaz isen ‘‘AŞK’’ olur. Öyleyse yaşanılanlara flörtleşme denilebilir, hoşlanmak, beğenmek denilebilir ama aşk denemez. Çünkü aşka ömür biçilmez. Günden güne artarsa aşk olur, sevgi olur, sadakat olur, hoşgörü olur ama sevgili olur olmaz ayrılık düşünmeye katlanamamaya başlarsanız kendinizi kandırmak olur, aşka ömür biçilmiş olur. Şimdi sizlere tekrar soruyorum.

Aşkın ömrü var mıdır? 

Kimileri sineklerin ömrü bir, güllerin ki üç, kedilerin ki on üç, aşkın ömrü de üç yıldır demiş. Aşkın değerini ölçmek mümkün değilken aşkın ömrünü biçmek nasıl mümkün olabilir ki? Aşkı düşünürken bile aşka aşık olabiliyorsanız ömrünün azlık çokluk değerini neye göre belirlersiniz ki? İşte size büyük baba paradoksunun bir örneği daha. Zamanda geçmişe gitseniz büyük babanızı öldürseniz ne olur? Öylece ortadan yok mu olursunuz? Yoksa başka bir evrende katil mi? Bu sorulara nasıl cevap veremiyorsanız aşka paha biçemediğimiz gibi ömür de biçemeyiz.

Aşkı kalıplara koymaktan vazgeçmediğimiz sürece at gözlüğü takmaktan bir farkımız olduğunu düşünmüyorum. Kızmayın hemen. Bu zamanda kıskanıldığı için ya da kıskandığı için aşık olduğunu sanan insanlar var. Fakat aşkı tatmış olsalardı tadı damaklarında kalırdı. Gözünden sakındığı aşkına hayranlığından yaptığı fedakarlıklar mazerete dönüşüp kimsenin yüzüne vurulmazdı. Ne denebilir ki aşk işte düşüncesi bile sarhoş eden bir kavramın ömrü olduğuna inanmak çok zor. Anasayfa için buraya tıklayınız.

Tekno Konu

TeknoKonu.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden TeknoKonu.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir