3 gözlü yılan görenleri şaşırttı

3 gözlü yılan görenleri şaşırttı! - Page 1

Yolda buldular, görür görmez olağanüstü olduğu anlaşıldı. Üç gözü yılan sadece bir hafta dayanabildi.

3 gözlü yılan görenleri şaşırttı! - Page 2

40 santimetrelik yılanın bulunduğu nokta, Avustralya Kuzey Bölgesi’nin başkenti Darwin’e yaklaşık 35 kilometre uzaklıktaki Humpty Doo kasabası. Hayvanın resimlerini Kuzey Bölgesi Parklar ve Yaban Hayatı Koruma Komisyonu (NTPWC) sosyal medya hesabından paylaştı. Monty Python adı verilen üç gözlü yılan resimleri kısa sürede binlerce beğeni aldı. 

3 gözlü yılan görenleri şaşırttı! - Page 3

Tahminlerin aksine yılanın iki kafatası bulunmadığı çekilen röntgenlerde ortaya çıktı. 

Tek kafatasında bulunan üç göz çukurundaki gözleri işlevsel.

3 gözlü yılan görenleri şaşırttı! - Page 4

NTPWC yetkilileri, “Üçüncü gözün gelişimin embriyonik aşamasının çok erken evresinde geliştiği genel olarak kabul edildi. Bunun çevresel faktörlerden dolayı olması pek mümkün görünmüyor ve neredeyse kesin olarak doğal bir durum olduğu sanılıyor. Çünkü sürüngenlerde şekil bozukluğu oldukça yaygın görülen bir durum” açıklamasını yaptı.

3 gözlü yılan görenleri şaşırttı! - Page 5

Mart ayında bulunan yılan, geçen hafta öldü. NTPWC’den Ray Chatto, “Yılanın arazide bu kadar uzun süre hayatta kalmış olması oldukça dikkati çekici. Bulunduğunda beslenme mücadelesi veriyordu, geçen hafta öldü” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri