ABD Hava Kuvvetleri lazerle füzeleri vurmayı başardı

ABD Hava Kuvvetleri bilim kurgu filmlerinde görmeye alışkın olduğumuz lazer silahlarını kullanmaya başlamak için gerçekleştirdiği çalışmaların sonucunu almayı başardı.

Amerika Hava Kuvvetleri lazer silah sistemleri ile ilgili olarak yaptığı çalışmalarda büyük bir yol katetti ve yeni geliştirilen lazer silahı ile füzeleri vurmayı başardı.

ABD Hava Kuvvetleri lazerle füzeleri vurmayı başardı

Bilim kurgu filmlerinde görmeye alışık olduğumuz lazer silahlarıyla ilgili olarak yaşanan son gelişme, yakın bir zamanda bu silahların ordularda kullanılmaya başlanacağının en büyük göstergesi aslında.

Savaş uçakları için lazer silahı geliştirmeye başlayan havacılık şirketlerinden Lockheed Martin’in önemli bir gelişmeye imza attığı öğrenildi. Elde edinilen bilgilere göre Lockheed Martin şirketi tarafından geliştirilen ve Amerika Hava Kuvvetleri tarafından test edildiği öğrenilen bir lazer silahı havada birden fazla füzeyi etkisiz hale getirmeyi başardı. Test edilen lazer silahının karada denendiği belirtilirken, alınan başarılı sonuçlar neticesinde bu alanda yapılacak çalışmaların hızlandırılmasının gündeme geldiği belirtiliyor. Çalışmaları devam eden silah sisteminin saldırıdan ziyade savunma amaçlı olarak kullanılacağı da elde edilen bilgiler arasında. İlerleyen aşamalarda lazer silahının savaş uçaklarına entegre edilmesinin gündemde olduğu belirtilirken bu silah sistemine verilen ismin SHiELD (Self-Protect High Energy Laser Demonstrator) olduğu öğrenildi. 

ABD ordusunun SHiELD ismi verdiği silah sisteminin yanı sıra birçok yeni silah sistemi üzerinde çalıştığı da elde edilen bilgiler arasında yer alıyor.

Lazer silahları saldırı için kullanılabilir!

Oldukça etkili olduğu belirtilen, anlık ve çok hızlı çalışan bir sisteme sahip olduğu bilgilerine ulaşılan ve ilerleyen aşamalarda savaş uçaklarına da entegre edileceği bilgilerine ulaşılan lazer silah sistemi ile ilgili her ne kadar savunma amaçlı kullanılacağı belirtilmiş olsa da şimdiye kadar üretilen silahların saldırılarda kullanıldığı düşünüldüğünde, bu silah sisteminin de saldırı için kullanılma ihtimalinin yüksek olduğu düşünülüyor.   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri