DHL ‘akıllı drone’ ile kargo hizmetine başladı

DHL Express ve EHang, drone ile teslimat çözümü için Çin’de stratejik ortaklık yaptı. Geliştirilen sistem, tek taraflı teslimat süresinin 40 dakikadan 8 dakikaya indirilmesini mümkün kılıyor.

DHL Express ile akıllı otonom hava aracı üreticisi EHang stratejik bir ortaklığa imza attı. Çin’in büyük şehirlerinde kapıya teslimat için yapılan ortaklıkla, tam otomatik ve akıllı drone’larla kargo gönderimi yapılabilecek. Verilen bilgiye göre atılan bu adımla, DHL Çin’de drone ile teslimat hizmeti veren ilk uluslararası hızlı hava taşımacılığı şirketi olmayı başardı.

DHL ‘akıllı drone’ ile kargo hizmetine başladı!

Taşımacılık alanında uluslararası hizmet sağlayıcısı DHL Express, tek taraflı teslimat süresini 40 dakikadan 8 dakikaya indiren sistem sayesinde, teslimat başına maliyeti % 80’lere varan oranda azaltırken, karayolu taşımacılığına göre daha az enerji tüketilmesini ve karbon ayak izinin küçülmesine olanak sunuyor.

Teslimatlar zamanında yapılabilecek

Teslimat çözümü olarak akıllı drone kullanımı, DHL’in teslimat kapasitesini geliştirirken; lojistik sektörüne getireceği yeni müşteri deneyimi ile sürdürülebilir büyüme ve ekonomiye katkı için yeni fırsatlar sağlayacak.

Çin’de son kullanıcıya hizmet veren işletmelerin (B2C) ve adrese teslim uygulamasının yaygınlaşmasıyla birlikte teslimat hizmetlerinde drone’ların kullanılması; özellikle şehir içinde kapıya teslim uygulamalarında giderek artan zamanında teslimat taleplerini karşılamak açısından önemli bir çözüm olarak görülüyor.

5 kg taşıma kapasitesine sahip

Dört kolunda sekiz pervanesi bulunan EHang Falcon’da, akıllı ve güvenli uçuş kontrol modülleri bulunuyor. Sözkonusu drone, dikey kalkış ve iniş, hassas GPS ve görsel tanımlama sistemleri, akıllı uçuş rotası planlama, tam otomatik uçuş ve canlı ağ bağlantısı gibi özellikleri bünyesinde bulunduruyor.

Sefer başına 5 kilograma kadar yük taşıyabilen drone’lar, tam otomatik ve akıllı çözümler olarak sevk edilen ürünün otonom bir şekilde yüklenmesini ve indirilmesini sağlayan akıllı istasyonlar arasında sefer yapabiliyor. Ekspres gönderilerin ayrılması, taranması ve depolanması gibi otomatik süreçlerle bağlantılı olan istasyonlar, yüz tanıma ve kimlik tarama gibi fonksiyonları da gerçekleştirebilecek.

Aşağıdaki videoyu izleyerek, hizmetin çalışma sistemi hakkında detaylı olarak fikir edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri