GoPro katili geldi: DJI Osmo aksiyon kamerası

Ünlü drone markası tarafından geliştirilen ve GoPro Hero serisine rakip olan DJI Osmo aksiyon kamerası resmi olarak tanıtıldı.

Son günlerin en önemli dedikodularından biri olan DJI Osmo aksiyon kamerası resmi olarak tanıtıldı. Birçok özelliği ve fotoğrafları internete düşen aksiyon kamerası beklendiği gibi ön yüzünde ikinci renkli bir kamera ile geliyor. Bu özelliği ile sektörde bir ilk olan kamera, gelişmiş titreşim engelleme özelliği ile dikkat çekiyor. 

GoPro katili geldi: DJI Osmo aksiyon kamerası

Resmi olarak tanıtılan DJI Osmo aksiyon kamerası hem ön hem arka yüszdeki ekranı RockSteady adı verilen titreşim engelleme özelliği, 4K 60 fps HDR video kayıt fonksiyonu, 8X Ağır Çekim video kayıt edebilmesi, 11 metreye kadar su geçirmemesi ile iddialı bir ürün. Aksiyon kameranın fotoğraf çözünürlüğü ise 12 MP.

100 Mbps video kayıt edebilen DJI Osmo, 8X ağır çekim 1080p 240 fps video kayıt desteği de sunuyor. Timelapse, sesle kontrol, -10 derecede bile çalışabilme gibi özellikleri bulunan aksiyon kamerası, firma tarafından geliştirilen ve benzeri ürünlerinde kullanılan Mimo uygulaması ile senkronize olabiliyor.

Yurtdışı fiyatı 345 dolar olarak açıklanan DJI Osmo, satışa sunuldu. Tam bir GoPro rakibi olarak tanımlanabilecek olan aksiyon kamerasının fiyatı da GoPro Hero Black modeli ile aynı. Benzer özellikler sunan iki ürünün nasıl bir rekabete konu olacağı şimdilik bilinmiyor. 

DJI Osmo teknik özellikler

 • 1/2.3 inç CMOS sensör
 • 145 derece görüş açısı
 • f2.8 diyafram
 • 12 MP fotoğraf çözünürlüğü
 • 4K 60 fps video kayıt
 • 124 gram ağırlık
 • 1.4 inç ön, 2.25 inç arka ekran
 • 1300 mAh Li-Po pil
 • 802.11a/b/g/n/ac
 • Bluetooth 4.2
 • 349 dolar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri