Güneşten saklanan ev

Bu evin terası eve giren güneş ışığını en uygun şekilde ayarlamak adına hareket ediyor. Bu sayede ışığı ve gölgeyi kontrol edebiliyor.

Polonya’nın merkezine yakın bir şehir dışı bölgesine inşa edilmiş bir ev, güneşe tepki vererek, Evin terası, cam cepheli oturma odası ve spa arasında otomatik olarak hareket ederek, bu alanları genişletip ışığı ve gölgeyi kontrol edebiliyor.

Güneşten saklanan ev!

KWK Promes’un Polonya’da inşa ettiği bir ev, güneşe tepki vermesiyle dikkat çekiyor. The Quadrant House adını taşıyan lüks ev, Polonya’nın merkezine yakın bir şehir dışı bölgesine inşa edilmiş. Evin terası, cam cepheli oturma odası ve spa arasında otomatik olarak hareket ederek, bu alanları genişletip ışığı ve gölgeyi kontrol etmeye yardımcı oluyor.

Teras, entegre güvenlik sensörlerine sahip otomatik bir sürgü kullanarak zemine gömülmüş bir ray üzerinde yavaşça hareket ediyor. Hareket hızı gökyüzündeki güneş hareketlerine uyacak şekilde değişen teras otomatik panjurlarla kaplı ve aynı zamanda manuel olarak da çalıştırılabiliyor. Bu sistemi de KWK Promes’un düzenli çalıştığı Comstal tasarlamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri