Huawei giyilebilir ürünlerde büyük başarı yakaladı

Piyasaya sunduğu akıllı telefonlar kadar giyilebilir ürünlerde de büyük başarı yakalayan Huawei, açıklanan son rapor ile de bu durumu kanıtlıyor.

Son zamanlarda yaşadığı sıkıntılara rağmen Huawei aslında piyasaya sunduğu teknolojik ürünler konusunda başarılı olduğunu kanıtlıyor.

Huawei giyilebilir ürünlerde büyük başarı yakaladı

Son zamanlarda ABD hükümetinin kendisine yaptırımlar uygulamasıyla ilgili olarak teknoloji dünyasının gündeminden düşmeyen Çinli teknoloji devi Huawei’nin, giyilebilir ürünler konusunda da piyasada başarılı olduğunu açıklanan son raporlar ortaya koyuyor. ABD hükümetinin açıklamaları ve ardından bir çok Amerikalı teknoloji şirketinin Huawei ile iş birliklerini bitirdiklerinin açıklanmasının ardından sıkıntılı bir süreç yaşayan şirket bu durumu bir ölçüde atlatmış gibi görünüyor. Akıllı telefon pazarında satışlarında herhangi bir düşüş yaşamadığı görülen Huawei’nin giyilebilir teknoloji ürünlerinde de herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmadığı görülüyor.

IDC’nin son raporuna göre Çinli şirket giyilebilir teknolojik ürün pazarında oldukça iyi durumda. Yayınlanan rapora göre 2019’un ilk çeyreğinde giyilebilir teknolojik ürün pazarının lideri Apple olarak görünüyor. Huawei ise Xiaomi’den hemen sonra üçüncü sırada kendisine yer bulurken, dördüncü ve beşinci sıralarda ise Samsung ve Fitbit yer alıyor.Bu noktada Huawei’nin pazardaki büyüme oranı firmayı ön plana çıkarıyor. Geçtiğimiz yılın ilk çeyreğinde 1.3 milyon olan giyilebilir ürün sevkiyatını şirket büyük bir artış ile 2019’un ilk çeyreğinde 5 milyona çıkarmayı başardı.

Giyilebilir ürünlerde Huawei’nin yeni işletim sistemi bulunabilir

Huawei’ye uygulanacak yaptırımların açıklanmasının ardından Çinli şirketin kendi işletim sistemini cihazlarında yer vereceği açıklanmıştı. Giyilebilir ürünlerinde de bu işletim sistemini kullanabileceği belirtilen firmanın daha önceden işbirliği halinde olduğu bütün firmalardan bağımsız olmak istediği düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri