Nvidia kan kaybetmeye devam ediyor!

Kripto para birimleri piyasasında görülen sert düşüş Nvidia’yı da vurdu. İşte detaylar!

Bitcoin’deki sert düşüşle madencilik yapanların grafik kartı talebi azalınca, Nvidia’nın satılamayan stokları birikti.

Kripto para birimleri piyasasında görülen sert düşüş, Silikon Vadisi´nin önde gelen teknoloji şirketlerinden Nvidia’yı da vurdu. Şirketin Nasdaq Endeksi’nde işlem gören hisseleri bir günde yüzde 17 değer kaybetti.

Bilgisayar ve oyun konsolları için grafik kartları üreten Nvidia’nın bu ürünleri, yüksek işlemci kapasitesi nedeniyle özellikle kripto para madenciliğinde de yoğun olarak kullanılıyor. Ancak Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimlerinin gözden düşmesi, Nvidia’yı da oldukça derinden etkiliyor.

2017 yılındaki Bitcoin rüzgarını arkasına alan şirketin hisseleri geçen yıl yüzde 87 artışla 107 dolardan 200 dolara çıkmıştı. 2018 yılının 1 Ekim’inde 289 dolarla tarihi zirvesini gören Nvidia hisseleri, son bir buçuk ayda yüzde 30 değer kaybetti.

Nvidia değer kaybetmeye devam ediyor!

Şirketin hisseleri dün kapanış sonrası işlemlerde yüzde 17 daha düşerek, 167 dolara kadar düştü. Böylece şirketin piyasa değeri de 100 milyar dolar sınırına geriledi. Bu rakam, Nvidia’nın Ağustos 2017’den bu yana olan en düşük seviyesi. 

Böylece bu yılın akim ayı başında 175 milyar dolarlık piyasa değeriyle rekor kıran Nvidia, yaklaşık 6 haftalık süreçte 75 milyar dolar eridi. Her ne kadar asıl işinin oyun olduğunu ifade etse de şirket, Bitcoin madenciliği yapanların da bir numaralı grafik kartı adresi olmuştu.

2018 yılının başında 17 bin doları aşan Bitcoin’in değeri, bugün itibariyle 5 bin 600 dolara kadar inerken, Nvidia dün yaptığı açıklamayla satılmayan ürünlerinin stok fazlası oluşturduğunu duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri