Samsung Galaxy S10 5G DxOMark puanı ile rekor kırdı!

Samsung Galaxy S10 5G’nin DxOMark kamera performans puanı açıklandı. Huawei P30 Pro ile aynı puanı alan Samsung Galaxy S10 5G, bu noktada birinciliği rakibi ile paylaşmak durumunda kaldı.

Güney Koreli şirket Samsung’un, geçtiğimiz aylarda tanıtılan yeni Galaxy S10 serisi oldukça beğeni toplamıştı. Bu seride en iddialı model ise Galaxy S10 5G olmuştu. Kamera testine sokulan model aldığı rekor DxOMark puanı ile zirveyi rakibi Huawei ile paylaştı. Ayrıntıları haberimizden birlikte takip edelim.

Samsung Galaxy S10 5G, DxOMark puanı ile rekor kırdı!

Galaxy S10 serisinin en gözde modeli olan Galaxy S10 5G’nin en dikkat çeken özelliği 5G desteği olsa da cihaz, hem arka hem de ön kamera konusunda Galaxy S10 ve Galaxy S10+ modellerinden daha iyi bir donanıma sahipti ve DxOMark kamera testi de rekor puanla sonuçlandı. Cihazın arka kamerası, fotoğrafçılık yeteneği ile 117 puan, video yeteneği ile 100 puan elde etmeyi başararak ortalamada 112 puan almayı başardı. Cihaz, video performansıyla 100 puan almayı başaran ilk cihaz olurken, ortalama puanı ise Galaxy S10 5G’nin Huawei P30 Pro ile birlikte dünyanın en iyi akıllı telefon kamerası olduğunu gösteriyor.

Fotoğrafçılık yeteneği ile, 119 puan alan Huawei P30 Pro’nun gerisinde olsa da video yeteneği ile liderliği tek başına göğüslüyor. Xiaomi Mi 9, video kaydında elde ettiği 99 puan ile 2. sırada bulunuyor. iPhone Xs Max’ın ise genel değerlendirmeden 105 puan, fotoğraf yeteneği ile 110 puan, video yeteneği ile 96 puan aldığını belirtelim.

Galaxy S10 5G’nin ön kamerası ise, fotoğraf performansı ile 101 puan, video performansı ile de 97 puan aldı, ortalama 97 puan alarak zaten önde olduğu ön kamera yarışında Galaxy S10+’ı geride bırakarak dünyanın en iyi ön kamerasına sahip olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri