Samsung Türkiye’den yeni nesil şarj durağı

Kablosuz güç paylaşımı özelliğini çevreci bir projeyle birleştiren Samsung, İstanbul’daki bazı otobüs duraklarını yeni nesil şarj duraklarına dönüştürdü. Detaylar haberimizde.

Geri dönüşüme katkı sağlamak için Starcom ve Cheil şirketleri ile birlikte ‘şarj durağı’ projesini başlatan Samsung, İstanbul’daki bazı otobüs duraklarını yeni nesil şarj duraklarına dönüştürdü ve bu proje ile şu ana kadar; kağıt, cam ve plastikten oluşan 180 kilogramlık atığın toplanmasına da katkı sağladı.

Samsung Türkiye’den yeni nesil şarj durağı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Starcom ve Cheil şirketleri ile birlikte geri dönüşüme katkı sağlamak adına ‘şarj durağı’ projesini başlattı. İstanbul’un Kadıköy ve Beşiktaş ilçelerinde bulunan bazı otobüs duraklarının tasarımları bu proje kapsamında değiştirildi. Proje, gündelik yaşamlarında otobüs beklemek için duraklara gelen vatandaşlarda kısa süreli şaşkınlık yarattı. Çöplerini durakta bulunan geri dönüşüm kutularına atan vatandaşlar, kablosuz şarj özelliği olan akıllı telefonlarını şarj etmenin keyfine vardılar.

Samsung Türkiye, Starcom ve Cheil Turkey işbirliğiyle hayata geçirilen ve muhtemelen ilerleyen dönemlerde şehrin birçok noktasına entegre edilecek olan bu duraklar ile şu ana kadar; kağıt, cam ve plastikten oluşan 180 kilogramlık atığın toplanmasına da katkı sağladı.

Samsung‘un pazarlama şirketi olarak varlığını devam ettiren Cheil‘ın, video paylaşım platformu Vimeo üzerinden paylaşmış olduğu tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Samsung’un bu ve buna benzer çevreci çözümleri hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri