Sony RX100 VII tanıtıldı

Kompakt ama kabiliyetli fotoğraf makinesi Sony RX100 VII resmi olarak tanıtıldı.

Sony’nin artık efsane haline gelen kompakt bir gövde, gelişmiş özellikler ve diyafram açıklığı iyi objektiflerle donatılan RX100 ailesi güncellendi. Aileye yeni katılan RX100 VII, adından da anlaşılacağı gibi yedinci nesil bir ürün. Önceki modellerin özelliklerini taşıyan fotoğraf makinesindeki en önemli yenilik ise mikrofon girişinin bulunması.

Sony RX100 VII tanıtıldı

Yeni fotoğraf makinesi netlik modu aktiften saniyede 20 kare fotoğraf çekebiliyorkan netliğin kilitlendiği durumlarda ise bu rakam 90’a çıkıyor. 24-200 mm f2.8-4.5 diyaframlı bir objektifle gelen fotoğraf makinesi öne doğru hareket edebilen bir dokunmatik ekrana sahip. 20.1 MP çözünürlüklü 1.0 inç CMOS bir sensöre sahip olan Sony RX100 IV, gerçek zamanlı insan ve hayvan gözü takibi, 357 netlik noktası, 4K 30 fps video kayıt, Full HD çözünürlüklü 120 fps’ye kadar video ve Active Steady Shot titreşim engelleme özelliği (video modunda) gibi fonksiyonlara sahip.

Mikrofon girişi de var

Bugüne kadar RX100 ailesinde bulunmayan mikrofon girişi RX100 VII fotoğraf makinesi bu özelliği ile YouTube için video üretenlerin ilgisini çekecek bir ürün haline geliyor. Kompakt gövdesi, geniş açıklıklı objektifi ve döndürülebilir ekranı ile tam bir YouTuber kamerası olan fotoğraf makinesinin ABD fiyatı 1200 dolar olarak açıklandı. Yeni model Ağustos ayı itibariyle ilk olarak ABD’de satışa sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri