Uber Türkiye’de XL hizmetini durduruyor

İddialar doğruysa Uber Türkiye’deki XL hizmetini sonlandırıyor. Konuyla ilgili iddialar haberimizde.

ABD merkezli şöförlü araç hizmeti Uber‘in Türkiye’deki faaliyetlerinin bir kısmını sonlandıracağı iddia edildi. Uber‘in XL hizmeti olarak bilinen büyük araçlarla sunulan taşımacılık işini Türkiye’de sonlandıracağı düşünülüyor.

Uber Türkiye’de XL hizmetini durduruyor

Uber’in XL sürücülerine gönderdiği iddia edilen mesajda “şu anki mevcut durum, Uber XL ürünü ile sağlıklı bir hizmet verilmesini mümkün kılmadığından, önümüzdeki dönemde Uber XL küçülerek devam edecektir. Sektör ile yaptığımız çalışmalarımıza ve taksi ürünümüzü aynı şekilde sunmaya devam edeceğiz” dendi. Buna göre şirket, gelecek dönemde XL araçların sayılarını ise önemli ölçüde azaltacağını bildirdi.

Mercedes Vito ve benzeri araçlarla yapılan Uber XL hizmeti Türkiye’de yaygın olarak kullanılıyor. Ancak son dönemde kolluk kuvvetlerinin bu araçlara kestiği cezalarını ödeyen Uber‘in bu işleme de son vermesi bekleniyor. Konuyla ilgili resmi bir açıklama geldiğinde yine sayfalarımızda yayınlayacağımızı belirtelim.

Uber kısa süre önce Ortadoğu bölgesinde çok güçlü olan rakibi Careem‘i satın aldığını açıklamıştı. Türkiye’de de faaliyet gösteren Careem, kısa bir süre önce taksicilerle bir anlaşma imzalamıştı.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri