26 February, 2021
Evde Kalmak Zorunda Olanlar Neler Yapabilir

Evde Kalmak Zorunda Olanlar Neler Yapabilir?

Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona Virüs, alışkanlıklarımızı ve dış hayattaki hemen her aktivitemizi de etkiledi. Ülke genelinde sağlığımıza dikkat etmemiz adına alınan kararlar nezdinde dışarıya gerek duyulmadıkça çıkılmaması gerekiyor. Bazı zamanlar ise tamamen sokağa çıkma yasağıyla birlikte evde kalma zorunluluğu da artıyor. Uzun süre evde zaman geçirmek birçok insanın canını sıkabiliyor ve bu nedenle yapacak aktivitelere yönelmesini sağlıyor. Buna yönelik evde kalmak zorunda olanlar neler yapabilir üzerine önemli tavsiyeleri konumuz genelinde sizlerle paylaştık.


Kendimizi Geliştirmek için Büyük Fırsat “Kitap Okumak”

Elbette kitap okuma alışkanlığı olan insanlar bu öneriyi direkt es geçebilir. Zira uzun süre evde kalmak zorunda olanlar için kitap okumak hem zamanın geçmesini, hem de kendilerini geliştirmek için büyük bir fırsat. Tek başınıza veya aileniz ile kitap okuma seansları düzenleyerek belirli saatlerde kitap okuyabilirsiniz. Kültürel ve bilgi haznesini genişletmek adına büyük bir fırsat olabilir. Bu seansları biraz daha farklı kılmak adına ailenizle okuduğunuz kitapları birbirinize özet şeklinde anlatım yapabilirsiniz. Bu şekilde aile ilişkilerinde daha fazla etkileşim yakalama şansına da sahip olacaksınız.

E-Kitap Yazarlığı için Büyük Fırsat

Pandemi öncesinde yoğun iş ve aktivitelerinizden dolayı düşündüğünüz bir etkinliği evde kalma süresince yerine getirebilirsiniz. Özellikle de araştırmayı ve yazmayı seven kişiler için e-kitap yazma fırsatı doğuyor. Hemen yukarıda verdiğimiz öneri içerisinde ki kitap okuma seansları bu etkinlikte size büyük bir pay çıkarabilir. Okuduğunuz kitaplar hakkında düşüncelerinizi ve tavsiyelerinizi dile getirebileceğiniz e-kitaplar oluşturabilirsiniz. Hobi amaçlı yapabileceğiniz bu aktivite, aynı zamanda ekonomik kapsamda da değerlendirilebilir. Son dönemlerde e-kitap sektörünün genişlemesi ve rağbet görmesiyle birlikte birçok okur bu sektörü tercih ediyor.

Online Eğitimler ile Kendinizi Geliştirin

Kişisel gelişim, bilgisayar donanım ve yazılım dilleri, fotoğrafçılık ve diğer birçok farklı online eğitimler bu dönemde sizin için ilaç gibi gelecek. İnternetin var olması pandemi döneminde iyi bir araç olarak kullanılabilir. Salgın nedeniyle evde kalanlar için gelişim dönemini arttırmaya yönelik aktiflik sağlaması, faydalarıyla birlikte kişiye artılar kazandırır. Mesleğiniz ile ilgili veya çok istediğiniz bir sektöre yönelik ücretli ya da ücretsiz olarak sunulan online eğitimleri izleyerek bilgiler edinebilirsiniz.

Netflix Dizileri Sizi Bekliyor

Dünyayı bir salgın gibi etkisine alan Netflix, pandemi döneminin şüphesiz demirbaşları arasında yer alıyor. Türkiye genelinde de oldukça etkin bir kullanıcısı bulunan Netflix dizileri pandemi döneminde zaman geçirmenizi sağlayabilir. Türk ve yabancı dizilerin yer aldığı platformda düşük üyelik ücretleri ile abonelik alarak dizi serilerine başlayabilirsiniz. Öneri olarak son dönemlerin en çok konuşulanları arasında La Casa de Papel, Breaking Bad ve Lucifer gibi popüler başta olmak üzere birçok dizi serisini izleyebilirsiniz.

Paylaş
Tekno Konu

TeknoKonu.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden TeknoKonu.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir