ABD Huawei yaptırımlarını 90 gün daha erteliyor!

Beklenen oldu ve ABD hükümeti Çin merkezli teknoloji devi Huawei’ye karşı uygulanan yaptırımları 90 gün daha erteleyeceğini açıkladı.

Geçen Mayıs ayında Huawei’ye yaptırım uygulayacağını açıklayan ABD hükümeti, Amerikan şirketlerinin marka ile olan ilişkilerini durdurmaları konusunda açıklama yapmıştı. Daha sonra bu yasağı 90 gün boyunca erteleyeceğini açıklayan ABD hükümezi, 19 Ağustos’ta sona eren 90 günlük süreyi bir 90 gün daha uzattığını açıkladı.

ABD Huawei yaptırımlarını 90 gün erteliyor!

Konuyla ilgili açıklamayı ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross yaptı. Ross, Çinli teknoloji devi Huawei’nin bazı faaliyetlerine yönelik yaptırımları 90 gün erteleyeceğini duyurdu.

Ross, Fox Business’’ten Maria Bartiromo’ya yaptığı değerlendirmede, ABD’de bazı telekom şirketlerinin Huawei’ye “bağımlı” olduğunu ve bu nedenle 90 günlük ertelemenin uygun görüldüğünü söyledi.

Ross, “Onlara bu bağımlılıktan kurtulmaları için biraz daha süre veriyoruz” dedi ve ertelemenin 19 Kasım civarında sona ereceğini söyledi. ABD Ticaret Bakanı ayrıca, bakanlığın Huawei’nin 46 iştirakinin daha listeye eklenmesine karar verdiğini sözlerine ekledi.

Reuters duyurmuştu

İki gün önce Reuters özel bir haberle ABD’nin Huawei’ye uyguladığı yaptırımların 90 gün boyunca erteleneceğini duyurmuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri