ABD vize başvurularında sosyal medya hesaplarını isteyecek

ABD resmi olarak ülkeye girmek için vize isteyenlerden sosyal medya hesaplarını ve e-posta adreslerini istemeye başladı.

Günümüzde sosyal medya birçok alanda kullanılıyor. Özellikle işe girerken ya da birisi ile ilgili bilgi toplarken kullandığımız sosyal medya şimdi de vize başvurularında karşımıza çıkacak.

ABD vize başvurularında sosyal medya hesaplarını isteyecek

Alınan yeni kararla beraber ABD vize başvurularında sosyal medya hesapları da istenecek. Bu kararın son dönemde güvenlik konusunda yeni adımlar atan ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından alındığı da açıklandı. Vize başvurusunda bulunanlar sosyal medya hesaplarını, telefon numaralarını ve 5 yıldır kullandıkları e-posta adreslerini vermek zorunda kalacaklar. Yeni düzenlemenin yılda 14.7 milyon kişiyi etkilemesi bekleniyor.

Ayrıca sosyal medya hesapları konusunda yanlış bilgi verenlerin ağır cezalara çarptırılacağı da belirtildi. Daha önce de ABD vize başvurularında gerek görüldüğü takdirde bu tarz bilgiler istenebiliyordu. Ancak alınan karar artık herkesten bu bilgilerin alınacağı anlamına geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri