Apple’dan elektrikli otomobiller için ilk adım

Tesla’nın elektrikli güç aktarıcılarından sorumlu başkan yardımcısı olan Michael Schwekutsch Apple’a katıldı.

Bilindiği üzere Apple’ın da bir zamanlar sürücüsüz otomobil projesi mevcuttu. Buna Project Titan adı verilmişti ancak işler pek beklenildiği gibi gitmedi ve proje rafa kaldırıldı. Son bilgilere göre Project Titan’ı sonlandırsa da elektrikli ve sürücüsüz otomobil konularında çalışmalar yapan Apple, önemli bir transfer haberi ile tekrar gündeme geldi.

Apple’dan elektrikli otomobiller için ilk adım!

Tesla’nın elektrikli güç aktarıcılarından sorumlu başkan yardımcısı olan Michael Schwekutsch Apple’a katıldı.

Michael Schwekutsch, BorgWarner ve GKN Driveline gibi mühendislik odaklı firmalarda da görev almış bir isim. Electrek’in paylaştığı bilgilere göre Michael Schwekutsch Apple’ın özel proje grubuna dahil olacak. Bu grubun daha önce sonlandırılan Project Titan üzerinde çalışan bir ekipti.

Konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmasa da Michael Schwekutsch’ın Apple’a katılması ile birlikte şirketin elektrikli otomobil üreteceği iddiaları da neredeyse doğrulanmış oldu. Özellikle son zamanlarda iyice para kaybı yaşayan firma farklı yollara sapmış durumda.

Arcade, TV+ gibi servisleri ön plana süren Apple, şimdi de Project Titan’ı tekrar hayata geçirmek istiyor gibi duruyor. Bakalım bizlere daha nasıl projeler bekliyor olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri