Apple’dan ücretsiz MacBook klavye değişim programı

Apple kullanıcıların çok şikayet ettiği MacBook klavyesi ile ilgili ücretsiz yeni bir değişim programı başlattı. Programın detayları haberimizde.

Apple, Macbook ya da MacBook Pro sahiplerinin yaşadığı ve büyük sıkıntıya sebep olan klavye sorunu ile ilgili yeni bir ücretsiz değişim programı başlattı. Türkiye’deki MacBook ve MacBook Pro modellerinin de bu programa girdiği açıklandı. Apple’ın 2015 yılında tanıttığı kelebek mekanizmalı klavyeye sahip MacBook ve MacBook Pro modellerinde bir süre sonra tuşlara basmama, bazı tuşların birden fazla basılması, kendi kendine basılma gibi sorunla ortaya çıkmaya başlamıştı. 

Apple’dan ücretsiz MacBook klavye değişim programı

Firmanın resmi internet sitesinden yapılan duyuruya göre 2015 ve 2017 yılları arasında üretilen MacBook ve MacBook Pro modellerinin klavyeleri ya da bazı tuşları bu program kapsamında ücretsiz olarak değiştirilecek. Değişim yapılabilmesi için cihazların servise götürülmesi ve yetkililer tarafından sorunun yaşandığının onaylanması gerekiyor. İşte Apple tarafından yapılan resmi açıklamaya göre bu değişimden yararlanacak modeller:

  • MacBook (Retina, 12 inç, 2015 Başı)
  • MacBook (Retina, 12 inç, 2016 Başı)
  • MacBook (Retina, 12 inç, 2017)
  • MacBook Pro (13 inç, 2016, İki Thunderbolt 3 Bağlantı Noktası)
  • MacBook Pro (13 inç, 2017, İki Thunderbolt 3 Bağlantı Noktası)
  • MacBook Pro (13 inç, 2016, Dört Thunderbolt 3 Bağlantı Noktası)
  • MacBook Pro (13 inç, 2017, Dört Thunderbolt 3 Bağlantı Noktası)
  • MacBook Pro (15 inç, 2016)
  • MacBook Pro (15 inç, 2017)

Bilgisayarınız yukarıda yıllar arasında üretilmiş ve klavyesi ile ilgili yazma sorunu yaşanan bir modelse Apple servis programının detaylarını internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri