Game Of Thrones 8. sezon 3. bölümde kimler öldü?

Game Of Thrones 8. sezon 3. bölümde kimler öldü? - Page 1

Final sezonu ile ekranlara gelen efsanevi dizi Game of Thrones’un 8. sezon 3. bölümünde merakla beklenen savaş nihayet kapıya dayandı. 

Diziyi izlemeyenlere ya da sonunu öğrenmek istemeyenlere uyarı: Bu haber spoiler içerir!

Game Of Thrones 8. sezon 3. bölümde kimler öldü? - Page 2

Televizyon tarihinin en ‘destansı’ savaş sahnelerinin yer aldığı bölüm olarak anılan ve eleştirmenlerden tam not alan 3. bölümde Jon Snow ile Daenerys’in ordusu Ak Gezenler ile Kışyarı’nda yapılan dev çarpışma sonucunda dizi, yaşananlarla ve hayatını kaybedenlerle Twitter’da en çok konuşulanların zirvesine oturdu.

Game Of Thrones 8. sezon 3. bölümde kimler öldü? - Page 3

Dizinin dün gece yayınlanan yeni bölümünde geçen bölümden bilindiği üzere Sansa Stark ve Tyrion Lannister’ın da aralarında yer aldığı pek çok kişi, güvenlik gerekçesiyle büyük savaş öncesi Stark ailesinin büyük mezarlarına girdi.

Game Of Thrones 8. sezon 3. bölümde kimler öldü? - Page 4

Kışyarı’nın kapılarında ise Jaime Lannister ve geçiğimiz bölümde Jaime tarafından şövalye ilan edilen Tarth’lı Brienne Ak Gezenler’i bekliyordu.

Game Of Thrones 8. sezon 3. bölümde kimler öldü? - Page 5

Bu esnada ekranlarda Jon Snow’un kurdu Ghost’un görünmesi ise dizinin hayranlarını oldukça mutlu eden anlardan biri oldu. Ghost ve Jorah, Dorthrakiler ile birlikte savaştaki yerlerini alıyor.

Game Of Thrones 8. sezon 3. bölümde kimler öldü? - Page 6

Öte yandan bu bölümde aynı zamanda Melisandre de geri dönüyor ve söylediği bir ilahi ile Jon Snow ile Daenerys’in ordusundaki herkesin kılıcı bir gece için olsa dahi alevlenerek Azor Ahai oluyor.

Game Of Thrones 8. sezon 3. bölümde kimler öldü? - Page 7

Dorthrakiler ile Ak Gezenler arasında yaşanan çarpışmanın ardından Dorthraki ordusunun neredeyse tamamı ölüyor ama Jorah ve Ghost sağ olarak kurtuluyor.

Game Of Thrones 8. sezon 3. bölümde kimler öldü? - Page 8

Drogon ve Rhaegal’ın alevleriyle çok sayıda Ak Gezen’in öldüğü savaşta Ak Gezen ordusu Tarth’lı Brienne ve Jaime Lannister önderliğindeki Lekesizler’e (Unsullied) saldırıyor. Yaşanan büyük savaşta Brienne ve Jaime yara alsa da sağ çıkmayı başarıyor.

Game Of Thrones 8. sezon 3. bölümde kimler öldü? - Page 9

Drogon ve Rhaegal’ın alevleriyle pek çok Ak Gezen’in öldüğü çarpışmada yaşanan bir olay ise dizi izleyicilerini şoke etti.

Game Of Thrones 8. sezon 3. bölümde kimler öldü? - Page 10

Daenerys’in Drogon’a “Dracarys” komutu vermesiyle Night King alevler arasında kaldı. İzleyiciler bu esnada Night King’in öldüğünü düşünürken Ak Gezenler’in lideri alevlerin arasından çıktı ve yönün Bran’e doğru çevirdi. (Dizide anlatıldığı üzere sadece Targaryen kanı yalıyanlar alevlerden etkilenmiyor)

Game Of Thrones 8. sezon 3. bölümde kimler öldü? - Page 11

Stark hanedanın mezarında ise Ak Gezenler ordusu mezardakileri hedef alıyor ve Arya neredeyse tek başına mücadele ederek buradakilerin güvende olduğundan emin olarak ayrılıyor.

Game Of Thrones 8. sezon 3. bölümde kimler öldü? - Page 12

Dün gece yayınlanan bölümde Arya Stark izleyicilerden tam not aldı. Bran ile Theon’un yanına gitmek üzere mezardan ayrılan Arya ile izleyiciler Theon ile Night King arasındaki savaşı gördü.

Game Of Thrones 8. sezon 3. bölümde kimler öldü? - Page 13

Bu esnada Bran’i korumaya çalışan Theon hayatını kaybetti ve White Walker şle Bran karşı karşıya geldi.

Game Of Thrones 8. sezon 3. bölümde kimler öldü? - Page 14

Bu esnada Arya sahneye çıktı ve Night King’e saldırdı.

Game Of Thrones 8. sezon 3. bölümde kimler öldü? - Page 15

Kısa süreli bir mücadelenin ardından Arya Stark, Valarian çeliği ile Night King’i öldürdü!

Game Of Thrones 8. sezon 3. bölümde kimler öldü? - Page 16

Binlerce parçaya ayrılan Night King ile Ak Gezenler ordusu da tek tek öldü ve Kışyarı’na destansı bir savaştan sonra derin bir sessizlik hakim oldu.

Game Of Thrones 8. sezon 3. bölümde kimler öldü? - Page 17

Büyük ve destansı savaş sahneleriyle şekillenen 3. bölümde Jon Snow ve Daenerys’in ordusu büyük kayıplar aldı. İşte dün gece yayınlanan yeni bölümde hayatını kaybedenler:

 

Game Of Thrones 8. sezon 3. bölümde kimler öldü? - Page 18

Night King

Game Of Thrones 8. sezon 3. bölümde kimler öldü? - Page 19

Ak Gezenler

Game Of Thrones 8. sezon 3. bölümde kimler öldü? - Page 20

Viserion

Game Of Thrones 8. sezon 3. bölümde kimler öldü? - Page 21

Jorah Mormont

Game Of Thrones 8. sezon 3. bölümde kimler öldü? - Page 22

Lyanna Mormont

Game Of Thrones 8. sezon 3. bölümde kimler öldü? - Page 23

Theon Greyjoy

Game Of Thrones 8. sezon 3. bölümde kimler öldü? - Page 24

Beric Dondarrion

Game Of Thrones 8. sezon 3. bölümde kimler öldü? - Page 25

Melisandre

Game Of Thrones 8. sezon 3. bölümde kimler öldü? - Page 26

Edd Tollett

Game Of Thrones 8. sezon 3. bölümde kimler öldü? - Page 27

Dorthrakiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri