Google 3 boyutlu görsel arama teknolojisini tanıttı

Google tarafından düzenlenen I/O 2019 etkinliğinde şirket arttırılmış gerçekliği Google Görsel Arama sonuçlarına getiren gelişmiş özelliğini tanıttı.

Google her zaman yaptığı gibi yine arama teknolojileri konusunda geliştirdiği yeni teknoloji ile aranılan görselin 3 boyutlu olarak görüntülenmesini sağlıyor.

Google 3 boyutlu görsel arama teknolojisini tanıttı!

Google’da yapılan görsel aramaları iki boyutlu ve düzlem halinden 3 boyutlu bir hale taşıyan 3 boyutlu görsel arama teknolojisi Google I/O 2019 etkinliğinde tanıtıldı. Bu teknoloji sayesinde artık kullanıcılar Google’da aradıkları görselleri 3 boyutlu olarak görüntüleyebilecekler. Google I/O 2019 etkinliği kapsamında Google yetkilileri tarafından tanıtımı gerçekleştirilen 3 boyutlu görsel arama teknolojisi sayesinde arttırılmış gerçekliğin artık daha fazla hissedilebilir olacağı ifade edildi. 

Şirket yetkilileri tarafından yeni teknolojinin tanıtımı sırasında Google’da bir köpek balığı araması gerçekleştirildi. Arama sonucunda solda yer alan bilgi kartına ek olarak 3 boyutlu bir köpek balığı modeli de bizleri karşılıyor. Bu modelin üzerine tıklandığında, telefonun ekranının tutulduğu her açıdan görüntülenebilecek bir köpek balığı karşımıza çıkıyor. Adeta görüntülenen köpek balığı telefonun kamerasının arkasında yer alıyor gibi gerçekçi bir halde görünüyor. Aynı zamanda tanıtılan yeni teknoloji, öne veya arkaya doğru hareket edilmesi halinde kamera arkasında yer alan görüntüye yakınlaşma ve uzaklaşma olanağı sağlıyor.

Yetkililer tarafından gerçekleştirilen diğer deneyimde ise insan anatomisiyle alakalı olarak Google’da insan kasları ile ilgili yapılan görsel aramada insan kaslarının esnemesinin nasıl gerçekleştirildiği 3 boyutlu yeni teknoloji sayesinde oldukça yakından gözlemlenebiliyor. 

Google yeni teknolojilerle bizleri karşılıyor

Google I/O 2019 etkinliğinde tanıtımı gerçekleştirilen yeni 3 boyutlu görsel arama teknolojisinin çok yakında kullanıcılara sunulması bekleniyor. Bu teknoloji ile birlikte birçok yeni teknolojiyi tanıtacak Google, kullanıcılarına sunacağı yeni teknolojiler ile ilerleyen zamanlarda hayatımızda birçok şeyi etkileyecek gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri