Google Gmail’in 15. yaşını kutladı!

Google, e-posta servisi Gmail’in 15. yaş gününü, sunduğu bazı yeni güncellemeler ile kutluyor. Detayları haberimizin devamından öğrenebilirsiniz.

Dünyada kullanılan en yaygın arama motoru olan Google‘ın e-posta servisi Gmail, bugün itibarıyla 15. yaşını kutluyor. Bu özel günün şerefine Google, Smart Compose (akıllı metin) özelliğinin geliştirildiği ve daha önce de haberimizde sizler ile paylaştığımız e-posta zamanlama özelliğinin olduğu iki yeni güncelleme getirdi.

Google Gmailin 15. yaşını kutladı!

Google’ın ilk olarak Mayıs 2018’de hizmete sunduğu Smart Compose özelliğinde tam olarak nelerin güncellendiği aslında biraz belirsiz. Google’ın iddiasına göre, Smart Compose (akıllı metin) güncellemesi ile kişisel yazım stilinize uygun bir şekilde yazma biçiminize uyum sağlanabilmesi mümkün olacak. 

Google’ın yaptığı açıklamaya göre bu özellik, sizin e-posta yoluyla haberleştiğiniz kişilere hitap şeklinizi hatırlayabiliyor (Örneğin; “Selam kanka”), fakat daha fazla bir ayrıntıdan söz edilmiyor. Ayrıca yeni özellik, e-postanızın ana metnine göre konu kısmına yazılacak başlığın önerilebiliyor olmasına da imkan sağlayacak.

Böylelikle Google bu özelliğin, insanları ‘her hafta 1 milyardan fazla karakter’ yazmaktan kurtaracağını belirtiyor. Yeni özelliklerin artık Android cihazlarda kullanılabileceğini ifade eden Google, aynı özelliklerin yakın zamanda iOS cihazlarında da hizmet vermeye başlayacağını dile getiriyor.

Bir diğer güncelleme olan e-posta zamanlama özelliğinden bahsedecek olursak eğer; güncelleme ile Gmail kullanıcıları “Gönder” butonunun yanındaki ok ikonuna dokunduğunda, kullanıcıların karşısında bir zamanlama ekranı görünecek. Bugün itibari ile kullanıcılar, ön ayarlama gibi seçeneklerden birini tercih edebiliyor olacaklar. Bunun özellikle farklı zaman dilimlerindeki kişilerle iletişimde işe yarayacak bir özellik olacağı söylenebilir.

Gmail’de şimdiye kadar e-posta zamanlama özelliği olmamasına rağmen, birçok kişi üçüncü parti eklentiler kullanarak e-postalarını zamanlayabiliyordu. Fakat bu özelliğin güncelleme ile doğrudan Gmail’in içerisinde sunuluyor olması bu uygulamanın kullanımını çok daha pratik hale getirmiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri