Google’dan cinsiyetsiz emoji adımı

Google'dan cinsiyetsiz emoji adımı! - Page 1

Bugüne kadar emojilerde kadın ve erkeklere yer verdiği için eleştirilen Google, yeni sürümde cinsiyetleri anlaşılmayan yeni emojiler kullanacak.

Google'dan cinsiyetsiz emoji adımı! - Page 2

Google, Android Q versiyonuyla birlikte Emoji 12.0 güncellemesini de kullanıcılarına sunuyor.

Güncellemeyle birlikte 230 yeni emoji vitrine çıkarken, ayrımcılık eleştirilerine karşı yeni eklenen emojiler dikkat çekiyor. 

Google'dan cinsiyetsiz emoji adımı! - Page 3

Yeni emojiler arasında ‘cinsiyetsiz emoji’ olarak tanımlanan, cinsiyetin anlaşılmadığı yeni ifadeler de yer alıyor. 

Google'dan cinsiyetsiz emoji adımı! - Page 4

Google, kullanıcıların bugüne kadar yaptığı ‘cinsiyetçi emoji’ suçlamalarını dikkate alarak toplam 53 ‘cinsiyetsiz’ emojiyi kullanıma sundu.

Google'dan cinsiyetsiz emoji adımı! - Page 5

Google’ın el ele tutuşan emojilerde de yenilikler var.

Artık kullanıcılar farklı cinsiyetlerin ve cilt tonlarının yer aldığı kombinasyonlar da kullanabilecek. 

Google'dan cinsiyetsiz emoji adımı! - Page 6

Google, yeni sürümünde engellilere özel emojilere de yer verdi. 

Tekerlekli sandalye, biyonik kol, işitme cihazı, rehber köpek, görme engelli birey ve işaret dili gibi emojiler de artık seçenekler arasında.

Android Q sürümü, beta olarak şimdilik sadece Google Pixel, Sony, One Plus, Nokia ve LG’nin de aralarında yer aldığı 15 cihazda kullanılabiliyor. 

Resmi sürümün 2019 sonbaharında yayınlanması bekleniyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri