Huawei ABD’de işten çıkarmalara başladı

Amerika ile sorunlarını kısmen çözen fakat yine de tam olarak anlaşamaya varamamış olan Huawei ABD’de işten çıkarmalara başladı.

Amerika ile yaşadığı büyük sorunları tam olarak çözüme kavuşturamayan Çinli teknoloji devi Huawei, Amerika merkezli Futurewei Technologies isimli arge firmasında işten çıkarmalara başladı.

Huawei ABD’de işten çıkarmalara başladı!

ABD ve Huawei’nin arasında yaşanan büyük krizin ardından sorunlar kısmen çözülüyor gibi görünse de son yaşanan gelişmeler aslında hala çok büyük sorunların yaşanabileceğinin habercisi niteliğinde.

Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump yaptığı açıklamalarda ulusal güvenlik problemi oluşturabilecek durumların dışında ABD merkezli şirketlerin Huawei’ye ürün satabileceğini belirtmişti. Bu açıklamanın ardından ilişkilerin düzelmesi beklenirken yaşanan bir gelişme durumun iyiye gitmeyeceğini işaret ediyor.

Elde edinilen bilgilerde Huawei’nin, merkezi Amerika’da yer alan Futurewei Technologies isimli arge firmasında işten çıkarmalar yaptığı öğrenildi. Yaklaşık olarak 600 kişinin işten çıkartıldığı belirtilirken, işten çıkartmaların devam edip etmeyeceği konusunda basına herhangi bir bilgi verilmiyor. Yaşanan bu gelişmenin ardından Futurewei Technologies isimli arge firmasının 250 personeli ile çalışmalarını sürdüreceği elde edilen bilgiler arasında.

Huawei mali açıdan sıkıntılar mı yaşıyor?

Son zamanlarda yaşadığı sıkıntılı zamanların ardından toparlanma sürecine giren Çinli şirket Huawei tarafından yapılan açıklamalarda ABD ile yaşanan krizin kendilerini çok etkilemediği ve 5G konusunda işlerin istedikleri gibi gittiği belirtiliyor. Fakat şirketin almış olduğu işten çıkarma kararı ile ABD’ye karşı bir mesaj mı vermek istediği yoksa gerçekten mali bir sıkıntı mı yaşadığı konusunda belirsizlikler sürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri