Huawei gelir rekoru kırdı

Huawei, 2018 yılı finansal raporlarını açıkladı. 2017 yılına göre yüzde 28 gelir artışı gösteren firma, 2018 yılında 107.13 milyar dolar gelir elde ederek kendi rekorunu kırdı.

Çin merkezli firma Huawei, 2018 yılı mali raporlarını yayınladı. bir önceki yıla (2017) göre yüzde 28 gelir artışı gösteren firma 107.13 milyar dolar gelir elde ederek sonraki yıl (2018) kendi rekorunu egale etmiş oldu.

Huawei’den 100 milyar dolara ulaşan yıllık gelir rekoru!

Bilindiği üzere Huawei 2016 yılında, en geç 2021 yılına kadar akıllı telefon üreticileri arasında lider ele alma hedefi koymuştu. Geçtiğimiz yıl ise Apple’ı geride bırakarak dünyanın en büyük ikinci telefon üreticisi haline gelen Huawei her geçen gün büyümeye devam ediyor. Son olarak 2018 yılı finansal raporlarında 107.13 milyar dolar gelir elde eden firma, tarihinde ilk defa 100 milyar dolar gelir barajının üstüne çıkmayı başararak bir ilke imza attı. Böylelikle bir önceki yıla (2017) göre yaklaşık olarak yüzde 28 gelir artışı sağlamış oldu. Anlaşılan Huawei, 2016 yılında koyduğu, hedefini gerçeğe dönüştürme konusunda oldukça azimli.

Diğer yandan bu başarılarına rağmen son dönemde ABD’nin casusluk iddiaları nedeniyle üst düzey yöneticilerinin zorlu bir süreçten geçiyor olduğunu da siz değerli okuyucularımızla paylaşalım. Yine de görülen o ki; ABD gibi ülkeler Huawei’ye ait donanımların kullanılmasını yasaklamasına rağmen şirketin büyümesine engel olamıyorlar.

Diğer yandan Samsung ve Apple gibi güçlü rakipler ile yarıştığını göz ardı etmememiz gereken Huawei‘nin, global liderlik hedefine ulaşması elbette kolay olmayacaktır.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Huawei, Samsung ve Apple‘ın da güçlü olarak yer aldığı mobil pazar alanında, 2021’e kadar liderlik koltuğuna oturma hedefini gerçeğe dönüştürebilecek mi?

Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri