Huawei’ye 90 gün daha süre verilecek

ABD tarafından kara listeye alınan Huawei’ye 90 gün ek süre verilmesi gündemde.

Mayıs ayında ortaya çıkan ABD-Çin geriliminden en fazla etkilenen marka olan Huawei’ye ek süre gündemde. ABD hükümeti ABD merkezli şirketlerin Huawei ile olan ilişkilerini sonlandırmak için 90 gün süre vermişti. Sürenin bitmesine yakın 90 gün ek süre verilmesi gündemde.

Huawei’ye 90 gün daha süre verilecek

Amerikan hükümetine yakın bir kaynak olan Reuters’in haberine göre ABD ticaret Bakanlığı Huawei’nin geçici lisansını 90 gün daha uzatacak. 19 Ağustos’ta sona erecek olan 90 günlük sürenin bir 90 gün daha uzatılması bekleniyor.

Ulusal güvenliği tehdit ettiği gerekçesiyle ABD’li şirketlerin ticaret yapması yasaklanan Huawei bu kararla beraber rahat bir nefes alacak gibi görünüyor. Bu 90 günlük süre markanın özellikle cep telefonlarına güncelleme yapmak için ek süre anlamına geliyor.

Şimdilik bu konuda resmi bir açıklama olmasa da bir iki gün içinde konun netleşeceğini söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri