iPad mini 5 dayanıklılık testinde

Teknoloji devi Apple’ın uzun süre sonra yenilediği, yeni iPad Mini modeli dayanıklılık testinde. Peki Apple’ın yeni mini tableti iPad Mini 5 ne kadar dayanıklı?

Tablet sektörünün kurucu isimlerinden biri olan Apple’ın, kısa süre önce tüm dünya ile aynı anda ülkemizde de satışa sunduğu iPad mini 5 sağlamlık testine tabi tutuldu. Peki Apple’ın yeni mini tableti ne kadar sağlam? Gelin ayrıntılara haberimizden göz atalım.

iPad mini 5 dayanıklılık testinde!

Teknoloji devi Apple’ın kısa süre önce tanıtımını gerçekleştirdiği, rakiplerine kıyasla küçük ekranda üst seviye performans sunan iPad mini 5 için dayanıklılık testi yayınlandı. Bu arada Apple’ın uzun bir aradan sonra güncellediği yeni iPad mini modelinin, artık Apple Pencil ile birlikte de kullanılabildiğini belirtmeden geçmeyelim.

Çoğu zaman olduğu gibi ekran çizilmesi ile başlayan dayanıklılık testinde, yeni iPad mini’nin ekranı beşinci seviyeye kadar mukavemet gösterirken, altıncı seviyeden itibaren ciddi çizikler oluştuğu gözlendi. Cihazın ekranında Corning’e ait herhangi bir koruma teknolojisi kullanılmazken, sadece çizilmeye dayanıklı cam olarak ifade ediliyor. 

Ne kadar dayanıklı olduğu merak konusu olan iPad mini 5‘in dayanıklılık testi, çoğu zaman YouTube kanalında akıllı telefonları ve tabletleri zorlu bir sağlamlık testine sokan JerryRigEverything  tarafından sunuldu.

Sonucun hiç de iç açıcı olmadığı gözlendiğini söyleyebileceğimiz tablet modeli iPad mini 5, kolaylıkla bükülebiliyor ve yeniden kolaylıkla eski haline geri getirilebiliyor. Sanırım bu bağlamda model, katlanılabilir cihaz kavramını oldukça yanlış anlamışa benziyor.

Cihazın ön kamerası ve Touch ID sensörü dayanıklı yapısını gözler önüne sererken, arka kameranın ise tornavida ile kolaylıkla hasar alabildiği gözleniyor. Ayrıca iPad mini 5’in metal kasasının bıçakla kolayca çizildiğini ve renk ayrımını rahatlıkla görebiliyoruz. Ekran ise ateşe maruz bırakıldığında bir leke oluştuğu gözleniyor, leke daha sonra büyük oranda yok olsa da ekranda küçük de olsa bir hasar bırakıyor. 

Gelin bu testi aşağıdaki videodan hep birlikte izleyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri