Sony giyilebilir klima geliştiriyor

Sony tarafından özel olarak üretilen bir tişörtün arka kısmındaki cebe yerleştirilen Reon Pocket adlı giyilebilir klima, vücudu 13 derece soğutabiliyor.

Teknoloji devi Sony, Reon Pocket adını verdiği serinletici bir giyilebilir cihaz geliştiriyor. Yaz aylarında en sık yaşadığımız ve hoş olmayan durumlardan biri de klimalı ortamdan çıkıp aniden sıcağa maruz kalmak. Peki üzerimizde klima taşıyabilseydik nasıl olurdu? Reon Pocket adlı giyilebilir cihaz bunu vadediyor.

Sony giyilebilir klima geliştiriyor!

Sony’nin özel olarak ürettiği taşınabilir klima olan Reon Pocket, ne yazık ki henüz satılmıyor. Öncelikle kitle fonlaması sürecini tamamlaması gerek. Şu anda hedefinin yüzde 44’ünü tamamlamış durumdaki Reon Pocket hedefe ulaşmayı başarırsa cihaz, 2020’nin Mart ayında kargolanabilir. Cihazla yüzlerce deneme yapan Sony, Reon Pocket’ın vücudu 13 derece kadar serinletebildiğini söylüyor. Soğuk günlerde de kullanılabileceği belirtilen cihaz, vücudu 8 derece ısıtabiliyor.

Reon Pocket, özel olarak üretilen bir tişörtün tam omurganın üst kısmına denk gelen yerine yapılan cebe yerleştirilen, garaj kumandası büyüklüğünde bir cihaz.

Cihazı iOS ya da Android işletim sistemli telefonunuzla kontrol edebiliyorsunuz. Cihaz için otomatik mod geliştirme çabaları da mevcut. 2 saatte tam şarj olabilen cihazın bataryası 24 saat dayanıyor. Reon Pocket’ın kitlesel fonlama sayfasındaki başlangıç fiyatı 129 Dolar civarında. Cihazın bir de daha düşük bir modeli olan Reon Pocket Light sunuluyor. Sadece elle kontrol edilebilen Reon Pocket Light’ın fiyatı ise 117 Dolar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri