Spotify zam yapmayı planıyor

Popüler dijital müzik platformu Spotify abonelik ücretlerine zam yapmayı planlıyor.

Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan bilgilere göre Spotify abonelik ücretlerine zam yapmayı planlıyor. Fiyat artışı ilk etapta markanın anavatanı olan İskandinavya ülkelerinde hayata geçirilecek ve bu sayede üyelerin tepkileri ölçülecek.

Spotify zam yapmayı planıyor

İddialara göre dijital platform ücretlerine yaklaşık yüzde 13 oranında zam yapacak. Yapılan zam ilk etapta İskandinav ülkelerinde uygulanacak ve gelen tepkilere göre diğer ülkelerde de uygulamaya konulacak.

Fiyat artışının temel sebebi ise müzik piyasasından yükselen kazançların düştüğü şikayetleri. Zor bir iş alanında birçok tarafı memnun etmeye çalışan Spotify, gelen baskılara daha fazla dayanamıyor gibi görünüyor. Uzun yıllardır zarar eden şirketin bu hamle ile biraz olsun kâr etmeyi hedefleyeceği de düşünülüyor.

İddiaların kesin olmadığını belirtelim. Olası zammın önümüzdeki dönemde Türkiye’de de uygulanıp uygulanmayacağı bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri