Tesla otomobillerinin pil kapasitesini düşürüyor

Tesla bazı eski model araçlarının pil kapasitesini düşürdüğünü kabul etti.

Geçtiğimiz haftalarda ABD’deki bazı kullanıcıların Tesla model araçlarının pil kapasitesinin düşürüldüğü iddiaları gündeme bomba gibi düşmüştü. Tesla X ve Tesla S model aracı olan bir kişinin bu araçların pil kapatesinin düşürüldüğü iddiasını ortaya atmıştı. Bu iddia Tesla tarafından da doğrulandı.

Tesla otomobillerinin pil kapasitesini düşürüyor

Tesla’ya dava açan araç sahibinin iddiasına göre otomobilinin menzili yaklaşık 60 km daha azaldı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Tesla, bu işlemin amacının pil ömrünü uzatmak olduğunu duyurdu. Yapılan işlemin kısa süre önce yeni bir yazılım güncellemesi alan Tesla Model S ve Tesla Model X otomobillerini etkilediği de açıklamaya eklendi. Tesla’ya göre bu işlemden az sayıda otomobil etkilendi. Ancak etkilenen araç sayısı hakkında bilgi verilmedi.

Mahkeme aşamasında olan bu durumla ilgili nasıl bir karar çıkacağı bilinmiyor. Ancak yapılan işlemin kullanıcı bilgisinin dışında olması kafalarda soru işareti bıraktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri