Uber sonunda halka arz edildi

Şöförlü araç hizmeti sunan ve Türkiye’de de faaliyetleri bulunan Uber, New York borsasında halka arz edildi.

Uzun bir süredir halka arz çalışmalarını yürüten Uber, sonunda borsaya kote bir firma oldu. Cuma günü hisse başına 42 dolarlık fiyatla halka arz edilen Uber, New York borsasında işlem görmeye başladı.

Uber halka arz edildi

İlk etapta 45 dolarlık bir açılış fiyatı öngörülen şirketin hisselerinin 42 dolar civarında kalması beraberinde hayal kırıklığını da getirdi. 42 dolarlık açılış fiyatı ise yatırımcıların Uber‘e temkinli yaklaştığının bir göstergesi olarak algılandı. Haber hazırlandığı saatte şirketin borsadaki hisse senedi değerdi 41,57 dolar civarında seyrediyordu. Yani yüzde açılış rakamının yaklaşık 6,62 oranında düşüşte olduğu görülüyor.

Uber‘in fiyatlarının beklentinin biraz altında kalması şirketle ilgili kârlılık konusunda önemli endişelerin bulunduğunu da gösteriyor. Özellikle ABD’de uygun fiyatlı yolculuk yapması tanınan şirketin, kârlılık baskısı ile fiyatları artırma ihtimali bulunuyor. Bu da kullanıcı sayısında düşüş anlamına geleceği için yatırımcılar markaya temkinli yaklaşıyor.

60 ülkede faaliyet gösteren şirket sürücüsüz araç geliştirme gibi alanlarda çalışmalar yapıyor. Şirket 2009’da Travis Kalanick ve Garret Camp tarafından kurulmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri