1 March, 2021
Kredi Notu Nasıl Yükseltilir

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Konumuz dahilinde sizlere kredi notu nasıl yükseltilir üzerine detaylı bilgiler aktardık. Tüketiciler bankalara giderek kredi veya kredi kartı talebinde bulundukları vakit ilk olarak karşılarına çıkan sorun kredi notu üzerine olmaktadır. Bu sebeple sorunsuzca kredi çekme veya kredi kartı başvurusu işleminizin olumlu geçmesi adına, kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Kredi Kayıt Bürosu tarafından geliştirilen ve Findeks adı verilen kredi notu sistemi sayesinde, bu sisteme bağlı olan ülkemiz sınırlarındaki 9 banka kuruluşu bu kapsamda tüketicilere hizmet vermektedir. Kredi notunuzun düşük olması üzerine neredeyse hiçbir banka kredi veya kredi kartı hizmetini olumlu kılmamaktadır. Eğer kredi notum düşük ne yapabilirim diyorsanız, konumuzun devamını okuyarak kredi notu nasıl yükseltilir üzerine bilgi edinebilirsiniz.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi Kayıt Bürosu tarafından incelenen ve sürekli değerlendirme aşamasında olan kredi kimlikleri bu doğrultuda kişinin negatif ve pozitifi durumlarını ortaya koyuyor. Sadece kredi ve kredi kartı ödemeleri değil, aynı zaman da su, elektrik, doğalgaz ve benzeri fatura ödemeleri de Kredi Kayıt Bürosu tarafından göz önünde bulundurulan etkenler arasında bulunmakta. Konu devamında bu duruma yönelik olarak kredi notu yükseltme ile ilgili önemli ve etkili yöntemlerden bahsettik.

Banka Borçlarınızı Yapılandırın

Tüketiciler kredi veya kredi kartı ödemelerini yapamadıklarından ötürü her ay hem faiz, hem de bankaların gözünde itibar olarak düştüğünden ötürü kredi notu değeri de düşmektedir. Bu nedenle ödeyemediğiniz banka borçlarınızı yapılandırarak yeniden taksitlendirip düzenli bir şekilde ödemelerinizi yapabilirsiniz. Bankalara olan borçlarınız var olduğu sürece kredi notunuz düşmeye devam edeceğinden ötürü, ödeme gecikmelerinde de sorun yaşamanız aynı şekilde kredi notu yükseltme olasılığını dibe vuracaktır. Kredi veya kredi kartı yapılandırma işlemi yaptığınız takdirde yeni bir düzen içerisinde taksitlerinizi ödeyerek bankaların gözünde iyi bir itibar kazanabilirsiniz.

Düşük Limitli Kredi Kartları Kullanın

Krediye nazaran kredi kartı kullanan tüketiciler bankalar nezdinde daha değerli olmakta. Sürekli aktif olarak kullanılan kredi kartları bu konuda önemli. Ek olarak kredilere nazaran daha iyi bir verim sağladığından ötürü tüketicilerin aylık olarak harcamaları da göz önünde bulunduruluyor. Düşük limitlere sahip herhangi bir kredi kartı kullanılması halinde bankalar nezdinde iyi bir değer kazanmalarını sağlamaktadır. Bankalar kullanmış olduğunuz kredi kartının işlem hareketlerini ve ödeme performansını takip altına almakta. Bu kapsamda itibarınız hakkında negatif ve pozitif değerler verdiğinden, harcamalar yapıp aynı zaman’da ödemelerinizi düzenli yaptığınız takdirde kredi notunuzu yükseltiyor.

Otomatik Ödeme Talimatı Verin

Son olarak otomatik ödeme talimatı üzerine olan önerimizi kaideye almanız halinde kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Bilinçli tüketicilere karşı daha sıcak bir yakınlaşma sağlayan bankalar, tüketicilerin faturaları veya benzeri ödeme dekontları üzerine verdikleri otomatik ödeme talimatlarına dayalı olarak kendilerine pozitif bir çerçeveden bakmaktadır. Bu nedenle elektrik, doğalgaz, telefon faturası, su ve benzeri fatura ödemelerinden herhangi birini veya dilediğiniz kadarını otomatik ödemeye dâhil ederek kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Paylaş
Tekno Konu

TeknoKonu.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden TeknoKonu.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir