26 February, 2021
LinkedIn Profil Fotoğrafı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

LinkedIn Profil Fotoğrafı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

LinkedIn profil fotoğrafı seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Belli bir konu üzerine özelleştirilmiş sosyal ağlar bir yerde daha ilgi çekici olabiliyor. LinkedIn de bu sosyal ağlardan bir tanesi. İş dünyasının Facebook’u olarak da adlandırılan LinkedIn, iş veren ve iş dünyasında bulunan çalışanlar/iş arayanlar için bir sosyal ağ. Yani tamamıyla, profilinizle, bağlantılarınızla iş yaşamına yönelik. Hal böyle olunca da profilinizi doğru şekilde düzenlemeniz ayrı bir önem kazanıyor. Biz de sizlere LinkedIn ile ilgili çeşitli ipuçlarına yer verdiğimiz yazılarla ulaşalım istedik. İşte bu yazımızda profil fotoğraflarımıza değineceğiz. LinkedIn’de profil fotoğrafımızı seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini konuşacağız.

Öncelikle bir profil fotoğrafınız mutlaka olmalı. Eğer sektörünüzdeki diğer kişilerle, işverenlerle, firmalarla iletişimde olmak istiyorsanız öncelikle profil fotoğrafı eklemelisiniz. Fotoğrafın olmaması büyük bir eksikliktir ve profilinizi görüntüleyen herkes ilk olarak profil resminize bakacaktır, özellikle de işverenler için önem taşımaktadır.

Girişte de belirttiğimiz gibi LinkedIn tamamen iş dünyasına yönelik bir yapı içerisinde. Yani Facebook’ta yaptıklarımızı LinkedIn’den bekleyemeyiz. Facebook’ta sürekli günlük yaşamda çektiğimiz fotoğraflarımızı, gittiğimiz yerlerin bu yerlerdeki fotoğraflarımızı paylaşmayı seviyor olsak da bunu LinkedIn’den uzak tutmakta fayda var. LinkedIn’e yalnızca işinizle alakalı fotoğraflarınızı, diğer ciddi, resmi fotoğraflarınızı eklemeniz genel olarak daha yararlıdır.

LinkedIn Profil Fotoğrafı Belirlerken Şu Noktalara Dikkat Etmelisiniz:

Size ait olan (Yani bir karakterin, ünlünün, hatta çocuğunuzun, eşinizin fotoğrafı olmamalı),

Yüzünüzün net olarak göründüğü,

Güncel (Yani çocukluğunuzun, 5-10 yıl öncesinin fotoğrafı olmamalı)

Genellikle boydan değil belden veya omuzlarınızdan yukarısının görüneceği,

Ciddi, resmi (Yani tatilde şortla çektiğiniz veya düğündeki fotoğraflarınızı eklememelisiniz örneğin),

fotoğraflarınızı profil resmi olarak belirlemelisiniz.

Son olarak unutmayın ki LinkedIn üzerinden bağlantı kurduklarınız hakkınızda ilk izlenimi bu fotoğraf üzerinden edinecektir. Yani son derece özen göstermemiz gerekiyor.

Tekno Konu

TeknoKonu.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden TeknoKonu.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir