Energizer’ın uzun şarj ömürlü akıllı telefonu hayal olarak kaldı

Energizer’ın geliştirdiği 18 bin mAh bataryalı PowerMax P18K Pop adlı akıllı telefon, kitle fonlaması hedefinin sadece yüzde 1’ini toplayabildi. Detaylar haberimizde.

Energizer tarafından geliştirilen ve birçok habere konu olan 18 bin mAh bataryalı kalın telefon, Indiegogo üzerinden yürüttüğü kitle fonlaması kampanyasında hedeflediği fonlamanın sadece yüzde birini toplayabildi.

Energizer’ın uzun şarj ömürlü akıllı telefonu hayal olarak kaldı!

Avenir Telecom ortaklığıyla geliştirilen ve normal bir telefonun 3 katı kalınlığında olan telefon, hedeflediği 1,2 milyon Dolar’lık fonlamanın sadece 15 bin Dolar’ını toplayabildi. Birçok haber sitesine konu olan telefon görünüşe göre sadece 11 kişiyi destek vermeye ikna edebildi. Destekçilerin ortalama katkısı düşünüldüğünde, Energizer’ın hedefine ulaşması için 880 ila 1100 destekçiye ihtiyacı vardı.  Fakat yeterli destekçi sayısına ulaşamayınca kampanya başarısız oldu.

Şirket 18 bin mAh batarya ile 90 saat konuşma imkanı

Energizer, ilk kez Şubat ayında Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılan PowerMax P18K Pop telefonunun 18 bin mAh bataryası ile 90 saat aralıksız telefon konuşması yapılabildiğini belirtmişti. Ortalama bir telefonda konuşma süresi ise 15-18 saat kadar.

P18K Pop’un devasa batarya gücü dışındaki diğer özellikleri ise Android telefonlarda görmeye alışkın olduğumuz klasik özelliklere oldukça benziyor. Üç arka kamera ve açılır-kapanır mekanizmanın içinde yer alan iki selfie kamerası ile telefonun toplam 5 kamerası bulunuyor. Cihaz aynı zamanda USB-C portu ile diğer cihazları da şarj edebilme özelliğine sahip.

Akıllı telefon kullanıcılarının çok daha fazla batarya ömrü istediği bir gerçek, fakat görünüşe göre kimsenin kaba yapılı bir telefon sahibi olmak istemeyeceği de bir gerçek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri