OPPO ve Nokia iş birliği yapacak

Piyasada kendisi için önemli bir yer bulmayı başaran Nokia, Oppo ile birlik olacak gibi görünüyor. Her iki cep telefonu üreticisinin önemli bazı detaylarla bir araya geleceğine kesin gözü ile bakılıyor.

Oppo firması, akıllı telefon pazarında, son dönemlerin parlayan yıldızları arasında yer alıyor. Ülkemizde fiyatı biraz pahalı olsa da, sunmuş olduğu teknoloji ile kullanıcılar tarafından kabul görüyor. Oppo, bir dönemlerin en büyük cep telefonu üreticisi olan Nokia ile masaya oturdu ve bazı özellikleri satın aldı.

OPPO ve Nokia iş birliği yapacak!

Finlandiya merkezli şirket Nokia, gelişmiş kamera ve ses teknolojisi üreten OZO markasını kullanarak iş birliklerine devam ediyor. Tekrar piyasaya dönmek isteyen şirket elindeki tüm kozları kullanıyor. Devrim niteliğindeki birçok özellik ile sunulan yeni Oppo RenoOZO’nun ses kayıt ve ses sistemi teknolojisine sahip olduğu ortaya çıktı. Oppo tarafından yeni sunulan Reno ve 10X ismindeki cep telefonu modellerinde Nokia ses sistemi kullanıldığı ifade ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde başlarında, Oppo Avrupa’da yeni Reno serisi akıllı telefonlarını piyasaya sürdü. Oppo Reno 5G aynı zamanda Avrupa’da piyasaya sunulan ilk 5G akıllı telefon oldu. Oppo, bu cihazlardan 3D stereo ses kaydı için üç mikrofonla geleceğini daha önce ifade etmişti.

Resmi listeye göre telefonlar, video çekimi sırasında nesnenin mesafesine bağlı olarak ses seviyesini dengeleyecek olan Ses Odaklama teknolojisine sahip. Burada, cihaz Nokia’nın OZO Audio Focus teknolojisini kullanıyor olabilirler.

Oppo’nun resmi web sitesinde yer alan cihaz listesinde OZO markası hakkında bir bilgi bulunmuyor. Buna karşılık Nokia’nın en son kazanım raporu, OZO ses teknolojisini kullanmak için bu akıllı telefonlardan açıkça bahsetti.

Nokia’ya göre, mekansal odaklama için en az 2 mikrofon ve ayrıca 360 ​​derecelik tamamen uzamsal ses kaydı için 4 mikrofon gerektiriyor. HMD Global’in amiral gemisi Nokia akıllı telefonları bile tescilli 3D mekansal ses kayıt teknolojisine sahip. Piyasadaki mevcut cep telefonları içerisinde Nokia modellerinin ses sistemleri, en efektif olanları olarak biliniyor.

Oppo tarafından yapılan tanıtım etkinliğinde şirket, ses sistemi hakkında hiçbir şey söylemedi. Bu durum Nokia’nın ses sistemlerinde faydalanılan şirket olabileceği ihtimalini arttırıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri