Samsung Exynos 9710 detayları ortaya çıkıyor

Teknoloji devinin yeni mobil işlemcisi Samsung Exynos 9710 için çalışmalara başladığı haberleri gelmeye başladı.Yeni işlemcinin ortaya çıkan detayları haberimizde.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, amiral gemisi olan Galaxy S10 model telefonlarında 8nm mimarisine sahip Exynos 9820 işlemcisini kullanıyor. Samsung’un henüz yeni piyasaya çıkan Galaxy A50 akıllı telefonunda ise 10nm mimarisinde olan Exynos 9610 kullanmakta olduğu biliniyor. Fakat Samsung’un, premium orta segmenti olan bazı A serisi modellerinde de 8nm mimarisine geçiş yapacağı ve ilk olarak Exynos 9710 kullanılacağı gelen bilgiler arasında. Özellikleri merak konusu olmaktan çıkan Exynos 9710 Samsung’un A serisi modellerinin gücüne güç katacak.

İşte Samsung Exynos 9710 işlemcinin özellikleri!

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Exynos 9610‘un bir üst versiyonu olarak karşımıza çıkan model Exynos 9710, 8nm fabrikasyon süreci ile üretiliyor. Exynos 9710 ile ilgili sızan bilgilere göre, grafik tarafında 650Mhz’lik Mali-G76 MP8 ile yola çıkacak ve yine 8 çekirdekli yonga setine sahip olacak olan işlemci, 2.1 GHz frekanslı 4 adet Cortex-A76 çekirdeğinin yanında 1.7 GHz frekanslı 4 Cortex-A55 çekirdeği barındırıyor olacak.

Şu anda orta segmentte yer alan Samsung akıllı telefonlar için en güçlü Exynos yongası olan Exynos 9610 işlemci, Samsung’un 10 nanometre FinFET üretim sürecine dayanıyor ve detaylarını incelediğimizde; grafik tarafında ARM Mali-G72‘nin  mevcut olduğunu, 2.3 GHz’de çalışan 4 Cortex-A73, ve buna ek olarak 1.6 GHz’de çalışan 4 Cortex-A53 çekirdeklerinin yer aldığı görülüyor. Bu işlemci şu an orta segmentte yer alan Samsung akıllı telefonlar için en güçlü Exynos yongası, fakat bu modele nazaran daha fazla performansa ve daha az güç tüketimine sahip olması beklenen Exynos 9710 ile bu güç daha da ileriye taşınmış olacak.

Samsung tarafından konu hakkında açıklama yapılmadığınından Exynos 9710 model işlemcinin çıkış tarihi hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Fakat ayrıntılara ulaştıkça siz değerli okuyucularımız ile hızla paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri