Microsoft akıllı telefonları konsola çevirecek

Teknoloji devi Microsoft’un aldığı yeni bir patente göre firma cep telefonlarını Xbox konsoluna dönüştürecek bir çözüm peşinde çalışıyor.

Son dönemde mobil oyunların popülerliğinin artması ve kullanıcıların oyunları telefonlarından oynamaya başlaması bu alanda daha fazla çözümün ortaya çıkmasına neden oldu. Anlaşılan o ki mobil oyun alanında bir çözüm de Microsoft’tan gelecek. Markanın patentini aldığı yeni bir oyun çözümü cep telefonlarını aynen Xbox oyun konsolu gibi kullanmayı sağlıyor.

Microsoft akıllı telefonları konsola çevirecek

Firmanın 9 Temmuz’da aldığı patente göre cep telefonlarına takılan fiziksel parçalardan oluşan çözüm sayesinde Xbox konsolunun kumandası telefona geliyor. Üzerinde kulaklık çıkışı ve şarj girişi gibi yuvalar bulunan çözümün hayata geçip geçmeyeceği ise şimdilik bilinmiyor.

Muhtemelen telefon üzerinden konsoldaki oyunları oynamayı sağlayacak bu çözümün firmanın birkaç ay önce duyurduğu xCloud projesinin bir devamı niteliğinde olacak. Bu projede tablet ve telefon gibi cihazlardan Xbox konsol oyunları bulut teknolojisi yardımı ile oynanabilecek. Henüz test aşamasında olan projenin yukarıda patenti ortaya çıkan donanım çözümü ile beraber kullanılması yeni bir dönemin kapılarını aralayabilir.

Bu tarz bir donanım çözümü ne kadar pratik olur bilinmez. Ayrıca Nintendo Switch gibi çözümler varken kullanılır mı orası tartışılır. Ama Microsoft’un mobil oyunculara göz kırptığı da bir gerçek. Öte yandan Yanko Design’ın tasarımcılarından biri olan Sarang Sheth, bu patentten yola çıkarak olası bir cihazın bilgisayar görüntülerini oluşturmuş. Elbette bu görüntünün gerçek olmadığını belirtelim:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri