Sekiro: Shadows Die Twice, 10 günde 2 milyon sattı

Dağıtıcı şirket Activision’dan yapılan açıklamada; Sekiro, yalnızca 10 gün içerisinde 2 milyon satış barajını geçerek başarısını kanıtladı. Detaylar haberimizde.

Geçtiğimiz ay oyunseverlere sunulan Sekiro: Shadows Die Twice, yapımcının yüzünü güldürdü. Sadece 10 günde 2 milyon satış rakamına ulaşarak yeniden adından söz ettirmeyi başardı.

Sekiro: Shadows Die Twice, 10 günde 2 milyon sattı!

FromSoftware’in en son yayınlanan zorlu bir ninja aksiyon oyunu olan Sekiro PC ve konsollar için dünya çapında 22 Mart’ta satışa sunulmuştu. Geçtiğimiz ayın en çok gündeme gelen yapımları arasında olan Sekiro: Shadows Die Twice, dağıtıcı şirket Activision‘dan yapılan açıklamada; Yalnızca 10 gün içerisinde 2 milyon satış barajını geçerek başarısını kanıtladı.

Activision ayrıca Sekiro‘nun Steam platformundaki başarısına da dikkat çekiyor. Sekiro; Resident Evil 2 ve Devil May Cry 5‘i geride bırakarak 2019’un en hızlı satan oyunu oldu. Ayrıca eş zamanlı oyuncu sayısında da Sekiro çıkış gününde tam 125 bin oyuncuya ulaştı.

Elde edilen bu satış rakamları aslında şaşırtıcı sayılmaz. Zaten Sekiro lansmanından bir hafta sonra İngiltere’de satış listelerinin üst sıralarına hızla yükselmişti. Sekiro tüm platformlarda ortalama 90 Metacritic inceleme puanı aldı.

Activision ürün ve pazarlama müdürü Michelle Fonseca, “Sekiro: Shadows Die Twice, Activision’ın oyun portföyüne çok özel ve benzersiz bir şey getirdi” şeklinde konuştu ve geliştirici FromSoftware’a da teşekkür etmeyi ihmal etmedi. Klasik Japon ortamının ve Japon dövüş tekniklerinin oyuncuların hoşuna gittiğini belirten Fonseca, oyunun Dark Souls’un yapımcılarından çıktığını hatırlattı.

Sekiro: Shadows Die Twice’ı satın alarak tecrübe etmeyi düşünüyorsanız;
Steam: 289 TL, PlayStation Store: 469 TL, Microsoft Store: 566 TL fiyat etiketlerini bilmenizde fayda olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri