Skype Hesap Silme ve Dondurma

Skype Hesap Silme ve Dondurma

Skype hesap silme ve dondurma işlemi nasıl yapılır? Skype metin, sesli ya da görüntülü görüşme yapmanıza, bağlantı kurmanızı sağlayan ücretsiz bir uygulamadır. Ayrıca ücret ödeyerek telefon numarasına çağrı ya da SMS gönderimi de yapabileceğiniz bir uygulamadır. 50 kişiye kadar destekli grup konuşmalarına da olanak sağlamaktadır. Yüz milyonlarca kişinin kullanıcısı olduğu Skype kuruluş tarihi olarak 2003 yılında kurulmuş ve Microsoft firması tarafından geliştirilmiştir.

Skype Hesap Dondurma Nedir?

Milyonlarca kullanıcısı olan Skype her ne kadar whatsapp kadar olmasa da yine de kullanılmaya devam ediliyor. Skype hesabınızı kapatmak mümkün ancak hesap dondurma işlemi gerçekleştirerek hesabınızdaki bilgilerin gitmemesini sağlayabilirsiniz.

Skype hesabınızın dondurmak geçici süre kullanılmayacağı anlamına gelmiyor sadece belli bir süre zarfından sonra eğer kullanıma devam etmez ya da giriş yaparak kapatma işlemini iptal etmezseniz hesabınız yine kapanacaktır. Dolayısıyla Skype hesabınızın kapanması için 60 gün sürede yine hiç giriş yapmazsanız hesabınız yine silinecektir. 60 günlük dondurma süresi zarfında giriş yaparak Skype hesabınızın kapanmasını engelleyebilirsiniz.

Skype hesabınızı sildikten sonra ne olur?

  • OneDrive, Outlook ve Hotmail hesabınızdaki bilgi ve belgeleriniz silinir ve bir daha erişemezsiniz.
  • Skype hesabınızdaki var olan kişiler kalıcı olarak silinecektir.
  • Hesabınıza bağlı uygulama kullanıyorsanız uygulamaları artık kullanamazsınız.

Eğer bu bilgilerin ışığında yine de silmek isterseniz Skype silme işlemi için aşağıdaki adımları uygulayın.

Skype Hesap Silme Nasıl Yapılır?

  1. Öncelikle yapmanız gereken Microsoft Skype hesabınıza giriş yapmak
  2. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra bu linke tıklamayıp hesap kapatma sayfasına geçmeniz gerekir. Link için tıkla
  3. Hesabınızı silmek için Hesabınızın kendinize ait olduğunu onaylama işlemi yapmanız gerekecek. Bunun için mail ya da cep telefonu numaranızı kullanabilirsiniz.
  4. Son olarak hesabınızı silmek için onay sayfasına geçeceksiniz. Bu sayfada tüm silme sonrası oluşacak şartları kabul ediyor musunuz? Şeklindeki sorudan sonra neden kapatmak istediğinizi belirttikten sonra ‘Hesabı Kapat’ diyerek hesap kapatma işlemini tamamlamış olacaksınız.

Not: 60 günlük süre geçmeden hesabınıza tekrar giriş yapmadığınız takdirde hesabınız kalıcı olarak kaldırılacak, silinecektir. Skype hesabınızın donma süresi zarfında giriş yapmanız durumunda ise silmek için tekrar aynı işlemleri yapmanız gerekecektir.

Tekno Konu

TeknoKonu.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden TeknoKonu.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir