1200 beygir gücünde elektrikli otomobil: Drako GTE

Elektrikli araçlarda son noktayı temsil eden otomobil Drako GTE, 4 motorlu bir performans canavarı.

Son dönemde popülerliği artan elektrikli araçlar aynı zamanda spor modelleriyle dikkat çekiyor. Özel üretim bir otomobil olarak tanıtılan Drako GTE, 1200 beygir gücünde bir araç. Üzerinde dört farklı elektrikli motorun bulunduğu lüks spor elektrikli otomobil, ABD merkezli Barracuda Networks tarafından geliştiriliyor.

1200 beygir gücünde elektrikli otomobil: Drako GTE

Üzerindeki dört motoru 1200 beyir güç üreten ve 8.812 Nm torka sahip olan elektrikli aracın çok düşük bir 0-100’e ulaşma süresinin olduğu tahmin ediliyor. Aracın son hızı ise 331 km olarak açıklandı. Dört kişilik bir spor otomobil olan Drako GTE’nin menzili ise net olarak bilinmiyor.

Kişiye özel olarak üretilecek ve 2020 yılından itibaren satışa sunulacak olan otomobilen sadece 25 adet üretileceği açıklandı. Aracın satış fiyatı ise 1 milyon 250 bin dolar olacak. Tesla’nın 200 bin dolarlık Roedster modelinden çok daha pahalı bir fiyatı olan Drako GTE’nin sadece özel müşterilere hitap edeceği düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri