2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan 20 müthiş otomobil

2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan 20 müthiş otomobil - Page 1

Morgan / Plus Six

1909 yılında kurulan Morgan Motor Company’nin geçmişte ürettiği klasik otomobillerini günümüze uyarlamasıyla ortaya çıkardığı yeni Plus Six modeli, fuarı ziyaret eden ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. 335 beygir gücündeki B58 motoru sayesinde saatte 265 km hıza ulaşabilen aracın 100 bin dolardan satışa çıkması bekleniyor.

2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan 20 müthiş otomobil - Page 2

Lexus / LC Convertible

Detroit Otomobil Fuarı’nda da görücüye çıkarılan LC Convertible’ın Avrupa lansmanını Cenevre’de gerçekleştiren Lexus, fuardaki ziyaretçilerden tam not almayı başardı. Şu an konsept bir araç olarak karşımıza çıkan LC Convertible, yakın bir zamanda seri üretime alınabilir.

2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan 20 müthiş otomobil - Page 3

McLaren / Speedtail

Daha önce yapılan açıklamalarda saatte 400 km hıza ulaşacağı belirtilen Speedtail, fuarın en çok dikkat çeken araçlarından biri oldu. Cenevre’de Speedtail hakkında daha detaylı açıklama yapan McLaren, aracın toplamda 1.070 beygir gücü üretecek bir güç sistemine sahip olacağı ifade edildi.

2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan 20 müthiş otomobil - Page 4

Lamborghini / Aventador SVJ Roadster

 Sıra dışı tasarımıyla dikkat çeken  Lamborghini Aventador SVJ Roadster, 6,5 litrelik 770 beygir gücündeki V12 motoruyla saatte 350 km hıza ulaşabiliyor. Yalnızca 800 adet üretilecek olan Aventador SVJ Roadster’ın satış fiyatının yaklaşık 600 bin dolar olması bekleniyor.

2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan 20 müthiş otomobil - Page 5

Bentley / Continental GT Number 9

Bu yıl 100. yaşını kutlayan İngiliz lüks otomobil üreticisi Bentley, fuarın en akılda kalan otomobillerinden biri olan Continental GT Number 9 ile tasarımlarını güncelleyeceğinin sinyallerini verdi. 100 adet üretilecek olan bu özel modelin  fiyatı hakkında açıklama yapılmadı.

2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan 20 müthiş otomobil - Page 6

Piech / Mark Zero

Çekya merkezli yeni kurulan Piech Automotive isimli şirketin yeni otomobil modeli Mark Zero, Cenevre’de otomobil severlerin beğenisini kazandı. Oldukça şık bir tasarıma sahip olan elektrikli otomobil, toplamda 400 beygir gücündeki iki elektrikli motoru sayesinde saatte 250 km hıza ulaşabiliyor. 

2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan 20 müthiş otomobil - Page 7

Subaru / Viziv Adrenaline

Oldukça dikkat çekici bir tasarıma sahip olan ve Adını Subaru’nun “Vision for Innovation” sloganının kısaltmasından alan Viziv Adrenaline modelinin teknik detayları hakkında fuarda herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan 20 müthiş otomobil - Page 8

Koenigsegg / Jesko

İsveç merkezli otomobil üreticisi Koenigsegg’in Cenevre’de tanıttığı ve 3 milyon dolardan satışa çıkarılacak Jesko isimli otomobil modeli, 5,0 litrelik 1.600 beygir gücündeki V8 motoruyla dikkat çekmeyi başardı.

2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan 20 müthiş otomobil - Page 9

Mitsubishi / Engelberg Tourer

İsmini İsviçre’de dağlık bir bölgeden alan Engelberg Tourer, Mitsubishi tarafından hibrit SUV konsepti olarak tanıtıldı. Modelle ilgili verilen bilgiler arasında tam dolu depoyla şarj ve yakıt ikmali olmadan 700 km’ye kadar menzil mesafesi sunduğu ifade edildi.

2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan 20 müthiş otomobil - Page 10

McLaren / 720S Spider

Satış fiyatı hakkında henüz bir açılama yapılmayan ve tasarımı McLaren Special Operations tarafından yapılan 720S Spider, fuarın en çok dikkat çeken modelleri arasına girmeyi başardı.

2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan 20 müthiş otomobil - Page 11

Pininfarina / Battista

Elektrikli motorlarıyla toplamda 1.874 beygir gücü üretebilen ve saatte 350 km hıza ulaşabilen Pininfarina modeli otomobil,  otomotiv şirketlerine tasarım desteği sunan Pininfarina tarafından tanıtıldı. Bu özel otomobilden sadece 150 adet üretileceği belirtilirken, aracın satış fiyatının 2 milyon dolar civarında olması bekleniyor.

2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan 20 müthiş otomobil - Page 12

Engler / FF Superquad V10

Tasarım anlamında 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nın en ilginç aracı olan FF Superquad V10, gücünü adından da anlaşılacağı üzere çift turbo şarjlı bir V10 motordan alıyor. 850 kg ağırlığıyla hız odaklı bir otomobil olan araç, saatte 350 km hıza ulaşabiliyor. 

2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan 20 müthiş otomobil - Page 13

Nissan / IMQ Concept

Adeta gelecekten gelmiş gibi bir tasarıma sahip olan Nissan IMx Concept serisinin yeni üyesi IMQ Concept, hibrit bir güç sistemine sahip. Konsept olarak tanıtılan model piyasaya çıkarılması halinde büyük satış rakamlarına ulaşabilir.  

2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan 20 müthiş otomobil - Page 14

Lagonda / All-Terrain Concept

Aston Martin’in lüks otomobil markası Lagonda, Cenevre’de tanıttığı All-Terrain Concept isimli modeliyle tüm dikkatleri üzerine çekti.  Elektrikli SUV modeli tasarımıyla kendine hayran bırakıyor.

2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan 20 müthiş otomobil - Page 15

Lamborghini / Huracan Evo Spyder

Ürettiği spor otomobilleR ile adından sıkça bahsettirmeyi başaran Lamborghini,  2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nın en başarılı üreticilerinden biri olarak gösterildi. 5,2 litrelik 640 beygir gücündeki V10 motoruyla dikkat çeken Huracan Evo Spyder özellikle rengi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 

2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan 20 müthiş otomobil - Page 16

Hispano-Suiza / Carmen

2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nın en özel araçlarından biri olan ve sadece 19 adet üretilecek olan elektrikli otomobil Carmen, 1000 beygir gücündeki elektrikli motoru ile öne çıkıyor. 

2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan 20 müthiş otomobil - Page 17

KIA / Imagine

Dış tasarımı kadar içiyle de dikkat çeken KIA’nın elektrikli konsept otomobili Imagine, ön panelinde tam 21 ekran barındırıyor. Kablosuz şarj edilebilen farklı bir elektrikli güç sistemine sahip olan Imagine’ın seri üretime alınıp alınmayacağı ise henüz bilinmiyor.

2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan 20 müthiş otomobil - Page 18

Ginetta / Akula

İngiliz otomobil üreticisi olan Ginetta’nın tanıttığı Akula isimli modeli, tamamen hız odaklı bir süper otomobil. Düşük ağırlığı, 6,0 litrelik V8 motoru ve 6 ileri şanzımanıyla dikkat çeken Akula, tasarımıyla da dikkat çekiyor.

2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan 20 müthiş otomobil - Page 19

Aston Martin / AM-RB 003

İngiliz otomobil üreticisi Aston Martin’in yeni süper otomobili AM-RB 003, fuarın ilk günden beri en çok dikkat çeken modellerinden biri oldu. Turbo şarjlı hibrit V6 motoru, NASA onaylı aerodinamik sistemi ve harika tasarımıyla fuarın favorilerinden biriydi.

2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan 20 müthiş otomobil - Page 20

Bugatti / La Voiture Noire

Dünyanın en pahalı otomobili olarak karşımıza çıkan Bugatti’nin yeni aracı La Voiture Noire, şüphesiz her yönüyle fuarın en dikkat çeken aracı oldu. 1479 beygir gücündeki Chiron W16 motordan güç alan ve 16,5 milyon euroya satılan aracı satın alan kişi henüz resmi olarak açıklanmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri