Çocuklarına Tesla ismini verdiler

ABD’de geçen yıl doğan çocukların küçük bir kısmına Tesla adı verildiği açıklandı. İşte çocuklarına otomobil ismi verenlerin sayısı.

Teknolojinin hayatımıza etkileri farklı alanlarda da karşımıza çıkmaya devam ediyor. Elon Musk tarafından kurulan ünlü elektrikli otomobil firması Tesla, son yıllarda özellikle ABD’de ciddi satış rakamlarına ulaştı. Tesla marka otomobillerin yaygınlaşmasıyla beraber insanlar da çocuklarına Tesla ismini vermeye başladı. İsmini ünlü bilim insanı Nikola Tesla‘dan alan otomobil markasının bu ismi artık çocuklara veriliyor.

Çocuklarına Tesla ismini verdiler

ABD’de Sosyal Güvenlik İdaresi’nin açıkladığı rakamlara göre 2018 yılında doğan 109 bebeğe Tesla ismi verildi. Bu rakam 2017 yılında 143 olmuştu. Ağırlıklı olarak erkek bebeklere verilen bu ismin kaynağı Slav, Sırpça, Hırvat kökenli, ‘Teselya’dan’ geliyor.

Diğer otomobil isimleri de var

Listede sadece Tesla değil farklı otomobil isimleri de var. Buna göre Chevy 176, Mercedes 236, Lexus 40 bebek, Audi 18 bebek, Ford 419, Bentley 3,393, Dodge ise 15 bebeğe isim olarak verildi. Ayrıca 2018 doğumlu 551 bebeğin ismi ise Edison oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri