Ford ve Rivian’dan büyük ortaklık!

Amerika’nın yükselen isimleri arasında kendine yer bulan Rivian, Ford ile yaptığı ortaklık sayesinde planladığı araç üretimlerini artık daha hızlı gerçekleştirebilecek.

Ford tarafından Rivian’a yapılan dev yatırım desteği sayesinde Rivian artık hayata geçireceği planlarında daha hızlı hareket edebilecek.

Ford ve Rivian’dan büyük ortaklık!

Tesla’nın elektrikli pickup modelini ne zaman tanıtacağı merakla beklenirken, en önemli rakip olarak gösterilen Rivian büyük bir hamle ile ismini tekrardan gündeme getirdi. 2018 yılının Kasım ayında R1T elektrikli pickup modelinin tanıtımını gerçekleştirerek ilgi odağı olmayı başaran Amerika merkezli Rivian Automotive, tasarım anlamında da farklılıklar ortaya koyduğu modeli ile uzun süre gündemden düşmemeyi planlıyor.

Rivian tanıtımını gerçekleştirdiği elektrikli pickup modelinde özellikle tasarım anlamında fark yaratmak istiyor. Aracın seri üretime geçiş sürecini uzun vadede planlayan şirket, ilk teslimatlarını 2020‘ye yetiştirmeye çalışıyor. Firma bu modelinde 645 kilometre menzil mesafesi kullanıcılara sunmayı hedefliyor.

Seri üretim konusu girişim niteliği taşıdığı için firma bu durumu uzun bir sürece yaymayı planladığını açıklamıştı.

Fakat son yaşanan gelişmelerle birlikte artık Rivian yönetimi planlarını daha kısa vadede hayata geçirebilecek. Bunun nedeni ise Ford’un Rivian’a 500 milyon dolarlık yatırım desteği vereceğini açıklaması.

Yatırım iki taraf içinde yararlı olacak

Ford tarafından gerçekleştirilen 500 milyon dolarlık yatırım desteği bir anlamada Ford’un çıkarlarına hizmet edeceğe benziyor. Çünkü Ford yaptığı açıklamalarda Rivian’ın üretmek istediği elektrikli pickup modeli için geliştirdiği platform ve altyapı elemanlarını daha sonraki süreçlerde kendi elektrikli modellerini üretirken kullanacağını belirtiyor. Yatırımı alan Rivian şirketi tarafında ise olumlu gelişmeler olarak firmanın bu yatırımla birlikte tesisini geliştireceği belirtilirken aynı zamanda da seri üretimde yılda 250.000 adet araç üretebileceği ifade ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri