İtalyan robot köpek 3 tonluk uçağı böyle çekti! (video)

İtalya’da üretilen bir robot köpek, 3 tonluk uçağı tam 10 metre boyunca tek başına çekti.

Boston Dynamics tarafından üretilen robotlar sıklıkla gündem oluyor. Ancak bu sefer onlara İtalya’dan bir rakip çıktı. 

İtalyan robot köpek 3 tonluk uçağı çekti! (video)

2007 yılından beri Istituto Italiano di  Tecnologia (IIT) merkezinde görev alan bilim insanları tarafından geliştirilen HyQReal, yaptığı şov ile gündemde. Doğal afetlerde kullanılmak üzere geliştirilen robot köpek 3 ton ağırlığındaki uçağı tek başına çekerek zorlu görevlere hazır olduğunu kanıtladı.  
  
Şirketten yapılan açıklamada robotun insanları taşıyabileceği ve olası bir afet anında çevrede bulunan engellerin temizlenmesi için üretildiğini ifade etti. Robot köpeğin 3 tonluk uçağı çektiği anlar şirketin YouTube hesabından paylaşıldı.

Gelecekte artık insan gücüne bile gerek kalmayacak gibi duruyor. Özellikle arama kurtarma operasyonlarında robotların insanoğluna fazlasıyla yararı dokunacak diyebiliriz. Halihazırda dronelar yaralı vatandaş tespiti için kullanılmakta. 

Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere aktarmayı unutmayın. Yayınlanan videoya yukarıdaki oynatıcıdan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri