Lüks elektrikli sınıfın yeni üyesi; Aston Martin Rapide E

Aston Martin ilk elektrikli otomobili Aston Martin Rapide E modelini, 2019 Şangay Otomobil Fuar’ında tanıttı. İşte detaylar.

Elektrikli otomobil dünyasına lüks modeli ile giriş yapan Aston Martin, yeni modeli Rapide E ile bu alanda hayli iddialı olacağa benziyor.

Lüks elektrikli sınıfın yeni üyesi; Aston Martin Rapide E

Otomobil üreticilerinden Aston Martin, yeni tanıttığı elektrikli otomobil modeli Aston Martin Rapide E  ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bu model için tam dört yıldır çalışmalarını sürdüren firma bu lüks elektrikli otomobil modeli ile rakiplerini kıskandıracağa benziyor.

Firma yeni tanıttığı lüks elektrikli modeli Aston Martin  Rapide E ile tasarım anlamında çizgisini değiştirmediği görünüyor. Araç hem büyüklüğü hem de tasarımında yer verilen mavi renk detayları ve devasa jantları ile dikkat çekmeyi başarıyor.

65 kWh pil sistemine sahip olan model tek şarjla 320 km yol alabiliyor. Firma tarafından yeni St Athan tesisinde üretilecek elektrikli otomobil modeli Aston Martin  Rapide E,  0’dan 100 km/s hıza 4 saniyenin altında bir sürede çıkabiliyor. 1 saatlik 400V şarj desteği ile araç 300 km yol alabiliyor. Ayrıca araçta 800V şarj desteği de yer alıyor.

Model kokpit bölümünde de sürücülerine kendilerini özel hissedecekleri bir ortam sunuyor. GT, Sport ve Sport+ olmak üzere üç farklı sürüş modu ile kullanıcılara sunulan elektrikli lüks otomobilin kokpitinde 10 inç boyutundaki ekranda dijital göstergelere yer verilmiş.

Elektrikli otomobil pazarında alt marka Lagonda ile de aktif olarak yer alan firma tarafından yapılan açıklamalarda,sadece 155 adet üretileceği belirtilen Rapide E modelinin satış fiyatı hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri