Tasarımıyla fark yaratacak Renault EZ-FLEX

En büyük otomobil üreticilerinden biri olan Renault, tasarımı ile taşımacılıkta fark yaratacak kompakt hafif ticari aracı Renault EZ-FLEX ile bizleri karşılıyor.

Firma yeni hafif ticari aracı Renault EZ-FLEX ile kullanıcılara şehir içi taşımacılıkta pratik bir alternatif sunacak.

Tasarımıyla fark yaratacak Renault EZ-FLEX

Renault, üretimini yaptığı yeni hafif ticari aracı Renault EZ-FLEX hakkında yaptığı resmi açıklamalarda, aracın şehir içinde kullanılmak üzere tasarlandığını belirtirken, özellikle manevra kabiliyeti yüksek olan bu aracın şehir içinde kullanıcılarını çok memnun edeceği görüşünde.

Gelecekte şehirlerde yaşanacak nüfus artışlarının insan yaşamına etkileri doğrultusunda şehir içinde kullanılacak araçların daha pratik olması görüşünde olan Renault, özellikle insanların eşyalarını kolayca taşımalarına olanak sağlayan araçların yaygınlaşacağı ön görüsünde bulunuyor.

Renault EZ-FLEX modeli gelecekteki ihtiyaçları karşılaması adına bizleri farklı özelliklerle karşılıyor. Araç 1,88 m yükseklik, 1,65 m genişlik ve 3,86 m uzunluğa sahip olarak sunuluyor. 4,5 metre dönüş çapı ile yüksek manevra kabiliyeti sayesinde kolayca park edilebilen ticari araç oldukça geniş bir yükleme alanına sahip. Araca yüklemenin yapılacağı yerin yerden yüksekliği 760 mm iken yükleme bölümünde yer alan kapılar oldukça ergonomik tasarlanmış. Özellikle şehir merkezlerinde kullanıma yönelik tasarlanan elektrikli EZ-FLEX 100 km menzile sahip.

Renault EZ-FLEX’te yer alan kokpit sürücünün ihtiyaçlarını kolayca karşılayabileceği şekilde tasarlanmış. Araçta yer alan gösterge paneli sayesinde sürüş bilgilerine kolay ve hızlı bir şekilde erişim sağlanabiliyor. Ayrıca kokpitte yer alan kumandalar sürücü için kullanışlı bir tasarıma sahip olarak sunuluyor.

Renault EZ-FLEX modelinde kullanılan ve kullanıcıların kullanım bilgilerini geri bildirim olarak firmaya bildiren sensörler yer alıyor. Bu sensörler sayesinde araca ait konum, menzil, sürat ve duraklamalar gibi çeşitli bilgiler internet bağlantısıyla gerçek zamanlı olarak ya da belirli aralıklarla firmaya bildiriliyor. Bu sayede Renault elde edilen veriler üzerinde analizler yaparak ihtiyaçlar doğrultusunda geleceğe yönelik daha iyi araçların üretilmesine yardımcı olacak veri tabanları oluşturuyor.

Renault EZ-FLEX piyasaya ne zaman çıkacak?

Renault yaptığı resmi açıklamada Renault EZ-FLEX modeli 10 aracın Avrupa’da ticari olarak hizmet veren profesyonel şirketlere 2 yıl süreli olarak deneme amacıyla verileceğini ve bu sürecin sürekli olarak takip edilerek geri dönüşlerin değerlendirileceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri