Volkswagen’in yeni canavarı Golf R Plus olacak

Volkswagen, Golf ailesinin yeni canavar otomobili Golf R Plus için çalışmalara başladı. İşte yeni modelle ilgili detaylar.

Otomobil dünyasında büyük bir paya sahip olan Volkswagen firması geliştireceği yeni modeli Golf R Plus ile rakiplerine fark atmaya hazırlanıyor.

Volkswagen’in yeni canavarı Golf R Plus olacak!

Volkswagen, özellikle Golf modeli ile yakaladığı 45 yıllık başarıyı, üzerinde çalıştığı yeni Golf R Plus modeli ile sürdürmeyi hedefliyor.

Volkswagen, Golf ailesinin yakaladığı bu popülerliğin taze kalmasını sağlayacak Golf R Plus isimli bu yeni modelinin, şimdiye kadar üretimi yapılan Volkswagen Golf modellerinin içerisinde performans açısından en güçlü model olması için  Almanya’nın Braunschweig merkezinde yer alan AR-GE merkezinde yoğun çalışmalar gerçekleştiriyor.

Geliştirilmekte olan bu yeni Golf modelinin teknik özellikleriyle ilgili elde edilen bilgiler otomobilin tam anlamıyla bir canavar olacağını bizlere haber veriyor.

Golf R Plus’ın teknik özellikleri vefiyatı

Golf R Plus’ın 0’dan 100 km/s hıza sadece 3.9 saniyede çıkabilecek bir motorla kullanıcılara sunulacağı belirtilirken, dört tekerde de aynı derecede çekiş gücünü hissettirecek yedi ileri çift kavramalı şanzıman sayesinde bu motorun 380 ila 400 beygir arasında bir güç üreteceği söyleniyor. Araçta yer alacak 2 litre benzinli turbo motor Audi tarafından sadece bu model için geliştiriliyor.

Audi RS3 ve Mercedes-AMG A45 gibi modellerin karşısında boy gösterecek olan Golf R Plus’ın  daha özgün bir yapıya sahip olması için haberin resminde yer verdiğimiz Golf R400  ve yarış otomobili olan Golf TCR modellerinden tasarım ve teknoloji anlamında yararlanılacağı belirtiliyor.

Seri üretimi yapılıp yapılmayacağı konusunda henüz karar verilmemiş olan bu yeni Golf modelinin fiyatı konusunda da firma yetkilileri tarafından herhangi bir açıklama yapılmazken firmaya yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre modelin yurtdışı satış fiyatının 55 bin dolar seviyesinde olacağı tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güncel teknoloji haberleri, teknoloji haberleri 2018, teknoloji tasarım haberleri, en son teknolojik gelişmeler, teknoloji haberleri 2019, sağlık teknoloji haberleri, teknoloji siteleri, bilim haberleri, güncel teknoloji haberleri 2018, ilginç teknolojik haberler, teknolojik haberler, teknoloji tasarım, teknoloji tasarım haberleri, teknoloji haberleri 2019, en son teknolojik gelişmeler, sağlık teknoloji haberleri, samsung teknoloji haberleri, bilim ve teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2019, güncel teknoloji haberleri 2018, güncel teknoloji haberleri 2017, güncel teknoloji tasarım haberleri, güncel fen ve teknoloji haberleri, güncel teknoloji haberleri ve video incelemeleri, güncel haberler teknoloji tasarım, teknolojik güncel bir haber, güncel teknoloji ve bilim haberleri, teknoloji son dakika haberleri, en güncel teknoloji haberleri, en son güncel teknoloji haberleri, son pazarlama haberler ve pazarlama, son dakika teknoloji haberleri haber7, güncel teknolojik pazarlama ile ilgili haberler, teknoloji haberleri güncel ürün incelemeleri, kısa güncel teknoloji haberleri, son teknoloji robot haberleri, güncel bilim ve teknoloji haberleri, teknolojik güncel haber yeni, en yeni güncel teknoloji haberleri